Victorie importantă pentru Petrolul: 3-1 cu Karpaty Lvov

amical Acesta este chiar un rezultat bun pentru Petrolul, în primul meci amical important pe care l-a disputat în acest an. Împotriva ucrainenilor de la Karpaty Lvov, locul 7 în prima ligă, Petrolul a avut o repriză secundă foarte bună  și, după ce a fost condusă la pauză, 0-1, a întors rezultatul și s-a impus clar, cu 3-1, golurile petroliștilor fiind marcate de Nepomuceno, Marinescu și Paolucci.

Este pentru prima dată în meciurile disputate în acest an când Petrolul marchează de trei ori, taman în compania celui mai bun adversar pe care l-a întâlnit până acum. De precizat, totuși, că echipa din Ucraina a jucat primul ei meci amical din acest an, în timp ce Petrolul l-a bifat pe cel de-al cincilea.

Petrolul: Cobrea – David, Prestia (64 Mişelăricu), Benga (64 Inez), Begeorgi (68 Pulhac) – Guerriero (46 Marinescu) – Nepomuceno (71 Gavrilă), Zoubir (66 Lesoimier), Bucşa (88 Michail), Varga (80 Stana) – Pacar (66 Paolucci).