Ultimul meci, primul eșec: Petrolul – FK Pribram 1-2!

petrolulamical Nu este un capăt de țară că s-a pierdut acest meci, dar Schumacher trebuie să fie atent la faptul că echipa, indiferent de componență, primește gol în finalurile de meci. A fost pentru a patra oară în Antalya când petroliștii au luat gol în final, ceea ce devine alarmant. Mai mult, toate aceste goluri venite pe final au schimbat soarta meciului, adică au fost goluri decisive pe care Petrolul le-a primit!

În meciul cu Pribram, locul 9 în prima ligă din Cehia, Petrolul a condus la pauză cu 1-0, grație golului marcat de Marinescu, dar a pierdut după ce adversarii au marcat în minutele 66 și 87!

Petrolul: Cobrea – David (55 Mişelăricu), Prestia, Inez, Begeorgi – Bucşa (62 Guerriero) – Pacar, Zoubir (88 Mareş), Marinescu (62 Ziani), Varga (46 Pulhac) – Paolucci (46 Michail).