Superliga și Liga B Prahova – rezultate și clasamente

judet  Superliga B Prahova

Cetatea Coada Izvor – Petrolul Băicoi                       2-2

Unirea Urlaţi – Voinţa Ciorani*                                    3-0

Intersport Filipeşti – Tinereţea Izvoarele                1-0

Unirea Teleajen – Avântul Tomşani                          3-0

CS Șirna Varnița – Caraimanul Buşteni      1-2

Vulturii Proviţa de Sus – AS Tufeni Băicoi                2-2

Real Rio Cocoşeşti – Ştiinţa Albeşti                            5-2

Tineretul Berceni – AS Dâmbu                                     2-2

*Jocul Caraimanul Bușteni – Unirea Teleajen, din etapa a XXIII-a, pe teren 2-0, a fost omologat cu 0-3.

*Jocul AS Tufeni Băicoi – CS Șirna Varnița, din etapa a XXIII-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

CLASAMENT

  1. AS Tufeni Băicoi 24 20           1              3              80-24                     61
  2. Unirea Urlaţi 24 16           1              7              45-31                     49
  3. Petrolul Băicoi 24 12           4              8              47-34                     40
  4. CS Șirna Varnița 24 12           4              8              47-35                     40
  5. Intersport Filipeşti 24           12           4              8              47-38                     40
  6. Real Rio Cocoşeşti 23 12           3              8              50-30                     39
  7. Voinţa Ciorani* 24 11           2              11           51-46                     35
  8. Tineretul Berceni 24 11           2              11           46-41                     35
  9. Cetatea Coada Izvor 24 10           5              9              49-49                     35
  10. Caraimanul Buşteni 24 10           3              11           43-46                     33
  11. Vulturii Proviţa de Sus 24 10           2              12           46-54                     32
  12. Avântul Tomşani 24 7              4              13           34-48                     25
  13. Unirea Teleajen 23 7              3              13           39-66                     24
  14. AS Dâmbu 24 6              5              13           40-54                     23
  15. Ştiinţa Albeşti 24 7              1              16           33-68                     22
  16. Tinereţea Izvoarele 24 5              2              17           36-69                     17

*Echipă retrasă din campionat, după etapa a XIX-a, toate rezultatele din retur fiind omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

 

LIGA B PRAHOVA

 

Seria ”NORD” – etapa a XXV-a

Voinţa 2009 Gornet – Progresul Aluniş    3-2

Avântul Bertea – Tineretul Gura Vitioarei               5-0

Podenii Noi Valea Dulce – Victoria Olteni                5-1

Unirea Tr. Lipăneşti – Voinţa Măgurele   2-2

Stejarul Goruna – Gloria Vâlcăneşti                           1-1

Luceafărul Drajna – Brădetul Ştefeşti                       4-3

Voinţa Vărbilău – Victoria Bordeni                             2-3

Flacăra Mălăieşti – Voinţa Livadea                             3-2

*Jocul Voința Gornet – Flacăra Mălăești, din etapa a XXIV-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

*Jocul Victoria Bordeni – Flacăra Mălăești, din etapa a XXIII-a, înterupt în minutul 46, la scorul de 5-0, a fost omologat cu rezultatul din teren.

 

CLASAMENT

  1. Unirea Tr. Lipăneşti 25 16           5              4              68-45                     53
  2. Victoria Bordeni 25 15           1              9              56-45                     46
  3. Avântul Bertea 25 15           0              10           61-55                     45
  4. Tineretul Gura Vitioarei 25 13           4              8              59-50                     43
  5. Brădetul Ştefeşti 24 12           5              7              72-48                     41
  6. Flacăra Mălăieşti 25 12           4              9              62-54                     40
  7. Podenii Noi Valea Dulce 25 12           3              10           62-63                     39
  8. Gloria Vâlcăneşti 25 11           1              13           52-57                     34
  9. Voinţa Măgurele 25 9              6              10           63-62                     33
  10. Voinţa Livadea 25 10           3              12           56-60                     33
  11. Stejarul Goruna C. Mislii 25 9              5              11           63-58                     32
  12. Voinţa 2009 Gornet 24 9              5              10           66-65                     32
  13. Victoria Olteni 25 9              4              12           53-65                     31
  14. Luceafărul Drajna 25 7              5              13           54-71                     26
  15. Progresul Aluniş 25 5              7              13           55-70                     22
  16. Voinţa Vărbilău 25 4              4              17           36-70                     16

 

Seria ”VEST” – etapa a XXV-a

AS Strejnic – Energia Pietroşani                                                  3-3

Viitorul Crivina – AS Mislea                                                           1-4

Prog. Puchenii Moşneni – Viitorul Ariceşti                              3-1

CS Valea Doftanei – NG Brătăşanca                                           1-1

AS Tg. Vechi Stăncești – Viitorul Puchenii Mari     amânat

CSC Poiana Câmpina* – AS Potigrafu                                        0-3

CS Brazi – Tineretul Poienarii Burchii                                         2-2

Carpaţi MEFIN Sinaia – Viitorul Predeşti                  4-1

 

CLASAMENT

  1. Viitorul Puchenii Mari 24 16           3              5              65-35                     51
  2. Viitorul Ariceşti 24 15           5              4              69-38                     50
  3. Progresul Puchenii Moşneni 25 16           1              8              65-44                     49
  4. Carpaţi MEFIN Sinaia 25 13           7              5              60-29                     46
  5. AS Mislea 25 14           4              7              56-38                     46
  6. NG Brătăşanca 25 13           4              8              68-52                     43
  7. Energia Pietroşani 25 11           8              6              75-58                     41
  8. AS Tg. Vechi Stăncești 23 12           5              6              48-34                     41
  9. CS Valea Doftanei 25 10           6              9              67-52                     36
  10. AS Strejnic 25 10           5              10           68-61                     35
  11. Viitorul Predeşti 25 9              4              12           58-69                     31
  12. Tineretul Poienarii Burchii 25 8              5              12           61-69                     29
  13. CS Brazi 25 6              5              14           48-77                     23
  14. CSC Poiana Câmpina* 25 5              3              17           37-65                     18
  15. AS Potigrafu 25 4              2              19           36-72                     14
  16. Viitorul Crivina 25 2              1              22           26-114   7

*Echipă retrasă din campionat, după etapa a XXIV-a, toate rezultatele din retur fiind omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

 

Seria ”EST” – etapa a XXI-a

Progresul Bucov – Voinţa Vadu Părului    4-3

AS Gherghiţa – AS Pleaşa                                              0-0

CS Brazi Popeşti –             Sp. Valea Călugărească  1-3

Gloria Plopu – Iany Sport Ploiești                               4-0

FC Oţelul Larissa – Rapid Mizil                                      0-1

Unirea Petrolul Râfov – Petrolul 95 Ploieşti            0-4

Sp. Valea Cucului – Progresul B. Grădiştea             2-3

 

CLASAMENT

  1. Rapid Mizil 21 14           5              2              70-27                     47
  2. Gloria Plopu 21 14           4              3              51-20                     46
  3. Petrolul 95 Ploieşti 21 13           2              6              74-31                     41
  4. Progresul Bucov 21 12           4              5              51-38                     40
  5. FC Oţelul Larissa 20 10           4              6              47-38                     34
  6. AS Gherghiţa 21 8              9              4              42-26                     33
  7. AS Pleaşa 21 9              3              9              45-52                     30
  8. Progresul B. Grădiştea 21 9              3              9              40-51                     30
  9. Sp. Valea Călugărească 21 8              2              11           44-50                     26
  10. Iany Sport Ploiești 21 6              5              10           31-41                     23
  11. CS Brazi Popeşti 21 4              5              12           29-51                     17
  12. Unirea Petrolul Râfov 21 5              2              14           36-62                     17
  13. Sportul Valea Cucului 21 4              2              15           35-71                     14
  14. Voinţa Vadu Părului 20 4              2              14           21-58                     14

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*