Rezultatele și marcatorii Ligii A Prahova- etapa a 17-a

liga AFC Brebu – Teleajenul Văleni 3-3 (2-0)

Au marcat: Ionuţ Codreanu (18, 44, 90)/Alexandru Tudorie (56), Cosmin Savu (82, 90+2).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Alexandru Chioibaşu şi Gabriel Răduţă (ambii, din Ploieşti). Observator: Ciprian Geambazu (Buşteni).

CS Păuleşti – Progresul Drăgăneşti 12-0 (5-0)

Au marcat: Alexandru Ion (8), Ciprian Neacşu (19), Decebal Nae (23), Andrei Ciobanu (31, 67, 89), Marius Mihai (38, 68), Vladimir Butufei (54), Cristian Mihai (64), Alexandru Savu (75-autogol), Florin Cocoş (77)/-.

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Romulus Sprînceană (Buşteni) şi Ionuţ David (Podenii Noi). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

Unirea Urlaţi – Avântul Măneciu 0-0

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) – Mihai Vizitiu (Ploieşti) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Observator: Ionuţ Borcan (Ploieşti).

AS Tufeni Băicoi – CS Cornu 1-4 (0-2)

Au marcat: Ionuţ Braşoveanu (76)/Cristian Gavrilă (8, 39), Ionuţ Pîrvan (80), Iustin Şovăială (87).

CSO Plopeni – Tricolorul Breaza 2-0 (1-0)

Au marcat: Cătălin Vlad (28), Laurenţiu Georgescu (89-autogol)/-.

Arbitri: Laurenţiu Piciu – Andrei Dan (ambii, din Ploieşti) şi Cristi Damian (Slănic). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

AFC Astra II – Unirea Cocorăştii Colţ 0-0

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – George Ghiţă (Urlaţi) şi Bogdan Ciocoiu (Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

CS Blejoi – AFC Băneşti-Urleta 1-0 (1-0)

A marcat: Dragoş Gheorghe (7)/-.

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) – Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava) şi Alexandru Chivu (Ploieşti). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

Voinţa Surani – CS Ceptura 0-0

Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) – Cristian Lefter (Urlaţi) şi Octavian Ciorescu (Ploieşti). Observator: Ioan Andreoiu (Ploieşti).

Clasament

1. CS Păuleşti 17 14 1 2 75-14 43 (+16)

2. CS Blejoi 17 12 3 2 46-8 39 (+15)

3. CS Cornu 17 12 2 3 48-16 38 (+14)

4. Avântul Măneciu 17 10 3 4 45-39 33 (+6)

5. AFC Băneşti-Urleta 17 9 4 4 36-11 31 (+7)

6. Teleajenul Văleni 17 8 5 4 38-26 29 (+2)

7. AS Tufeni Băicoi 17 8 3 6 28-33 27 (0)

8. CSO Plopeni 17 7 5 5 25-17 26 (+2)

9. AFC Astra II 17 7 4 6 28-24 25 (+1)

10. Unirea Cocorăştii Colţ 17 7 1 9 27-28 22 (-2)

11. Unirea Urlaţi 17 6 1 10 25-37 19 (-8)

12. Tricolorul Breaza 17 5 2 10 16-39 17 (-7)

13. CS Ceptura 17 4 3 10 19-41 15 (-12)

14. Progresul Drăgăneşti 17 3 5 9 26-43 14 (-13)

15. AFC Brebu 17 1 3 13 18-53 6 (-21)

16. Voința Surani 17 0 1 16 22-93 1 (-23)

Etapa a XVIII-a: CS Ceptura – Teleajenul Vălenii de Munte (în tur: 0-4), Progresul Drăgăneşti – AFC Brebu (1-1), Avântul Măneciu – CS Păuleşti (1-8), CS Cornu – Unirea Urlaţi (2-1), Tricolorul Breaza – AS Tufeni Băicoi (0-1), Unirea Cocorăştii Colţ – CSO Plopeni (1-0), AFC Băneşti-Urleta – AFC Astra II (1-1), Voința Găzarul Surani – CS Blejoi (0-15).

Clasamentul include rezultatele etapei a XVII-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*