Rezultatele 16-imilor de finală ale Cupei României, faza judeţeană

judet Unirea Urlaţi – CSO TELEAJENUL VĂLENI     0-5 (0-2)

Au marcat: -/Ion Milu (19), Flavius Savu (40-penalti), Liviu Cernea (70), Lucian Cruceru (74), Dragoş Sîrbu (90).

Arbitri: Sergiu Târşoreanu (Tg. Nou) – Alexandru Chivu (Ploieşti) şi Cristi Damian (Slănic). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

Energia Pietroşani – UNIREA COCORĂŞTII COLŢ     2-4 (1-1, 1-1)

Au marcat: Teodor Călin (31, 115-penalti)/Codrin Kiru (19), Teodor Călin (99-autogol), Răducu Velisar (103-autogol), Florin Bălan (119-penalti).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa şi Cătălin Popivici (Ploieşti). Observator: Constantin Niţă (Ploieşti).

Cetatea Coada Izvor – CS PĂULEŞTI                 1-2 (1-2)

Au marcat: Sergiu Ivan (8), Andrei Ciobanu (4, 40)

Arbitri: Valentin Dumitru (Gherghiţa) – Florin Bureaţă (Ploieşti) şi Doru Petre (Bucov). Observator: Viorel Badea (Ploieşti).

CARPAŢI SINAIA – Tricolorul Breaza               2-1 (1-0)

Au marcat: Constantin Dragoş (6, 63-ambele autogoluri)/Iustin Şovăială (79).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) – Octavian Ciorescu (Ploieşti) şi Roxana Bănăseanu (Câmpina). Observator: Mugurel Drăgănescu (Breaza).

VOINŢA GORNET – Voinţa Găzarul Surani      5-0 (3-0)

Au marcat: Bogdan Frusinoiu (4, 40), George Predeleanu (27-autogol), Claudiu Rânduroiu (71), Mihai Sârbu (75)/-.

Arbitri: Bogdan Zahiu – Andrei Dan şi Gabriel Brăilă (toţi, din Ploieşti). Obsevator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

Progresul Aluniş – AVÂNTUL MĂNECIU                   0-4 (0-2)

Au marcat: -/Mihail Cârstocea (24), Alexandru Costache (27, 85), Ovidiu Onea (70).

Arbitri: Alexandru Vulpe (Ploieşti) – Ionuţ David (Podenii Noi) şi Robert Nuţu (Ploieşti). Constantin Safta (Iordăcheanu).

Unirea Teleajen – PRAHOVA TG. VECHI          0-1 (0-1)

(joc disputat la Tg. Vechi)

A marcat: -/Cosmin Scarlat (22).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) – Cristian Lefter (Urlaţi) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Vulturii Proviţa de Sus – CS CORNU                           0-2 (0-0)

Au marcat: -/Alin Vălică (76), David Paven (81).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) – Vasile Burlacu (Proviţa) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Observator: Andrei Achimescu (Ploieşti).

AS Balta Doamnei – PROGRESUL DRĂGĂNEŞTI     1-4 (1-2)

Au marcat: Vasile Dumitru (28)/Gabriel Tudor (3), Nicuşor Mărgărit (6), Andrei Marin (53), George Oprea (54).

Arbitri: Ovidiu Oprea (Ploieşti) – Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari) şi Mihai Vizitiu (Ploieşti). Observator: Ioan Andreoiu (Ploieşti).

Progresul Boldeşti Grădiştea – CS CEPTURA4-7 (2-1, 2-2, 3-3, 1-4 d.l.d.)

Au marcat: Mihai Costache (2), Florin Talpan (42), Victor Tătuţă (93)/Ionuţ Lascu (31), Răzvan Jărcălău (58), Marian Brotac (120).

Au marcat la loviturilor de departajare: Cătălin Lambă/Răzvan Jărcălău, Alexandru Tănase, Ionuţ Lascu, Adrian Sârbu.

Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) – Emil Mateescu (Ploieşti) şi Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Obsevator: Traian Notaru (Ploieşti).

CS Şirna Varnița – CS BLEJOI                                     1-3 (1-1)

Au marcat: George Buriac (36)/Florin Badea (7), Ştefan Stanca (52), Mircea Ivan (56).

Arbitri:  Laurențiu Piciu – Mihai Pandelea şi Andrei Bobeică (toți, din Ploieşti). Observator: Paul Roşală (Ploieşti).

Intersport Filipeşti – PETROLISTUL BOLDEŞTI         0-5 (0-1)

(joc disputat la Câmpina, pe terenul sintetic)

Au marcat: -/Claudiu Lişiță (19), Mihai Ene (64), Alexandru Puchea (66, 89), George Stoica (90).

Arbitri: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) – Mircea Rusu (Bertea) şi Ştefan Dumitrache (Râfov). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

AS TUFENI BĂICOI – AFC Brebu                     5-1 (2-0)

Au marcat: Adrian Brebenel (25, 43, 53), Bogdan Ilioiu (86, 90)/Alexandru Târboiu (62).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Gabriel Răduţă şi Claudiu Dumitru (ambii, din Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Tinereţea Izvoarele – AFC BĂNEŞTI-URLETA  0-7 (0-4)

Au marcat: -/Cosmin Dobrinoiu (31), Radu Burloiu (32, 38), Daniel Paraschivoiu (41-autogol), Andrei Iancu (56), Marian Nichifor (77), Teodor Stroescu (88-penalti).

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) – Sorin Pavel (Mizil) şi Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava). Observator: Ion Albină (Vălenii de Munte).

Voinţa Ciorani – CSO PLOPENI                          0-3

(Nu s-a disputat)

* Echipele învingătoare, plus Fortuna II Poiana Câmpina, s-au calificat pentru faza optimilor de finală, tur programat pe 1 aprilie.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*