Rezultate și clasament Liga A Prahova – etapa a XVIII-a

judet CS Ceptura – Teleajenul Vălenii de Munte 1-4 (1-0)

Au marcat: Adrian Sîrbu (28)/Lucian Cruceru (47, 70), Catrinel Beznea (49), Liviu Cernea (51).

Arbitri: Mihai Amorăriței – Ștefan Călărașu (ambii, din Câmpina) și Romulus Sprînceană (Bușteni). Observator: Marian Deaconu (Ploiești).

Progresul Drăgănești – AFC Brebu 4-1 (1-0)

Au marcat: Ionuț Oprea (12, 49, 85), George Oprea (60)/Alexandru Zamfir (88-penalti).

Arbitri: Alex Vulpe – Mihai Pandelea (ambii, din Ploiești) și Mădălina Crăciun (Brazi, Negoiești). Observator: Stelian Achimescu (Ploiești).

Avântul Măneciu – CS Păulești 1-2 (1-0)

Au marcat: Constantin Olteanu (3)/Andrei Ciobanu (60-penalti, 90).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Doru Petre (Bucov) și Ștefan Dumitrache (Râfov). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

CS Cornu – Unirea Urlați 6-0 (2-0)

Au marcat: Marius Irimescu (5), Iustin Șovăială (36, 60), Andrei Militaru (58-penalti), Alexandru Zamfir (78), Iosif Gheorghe (90+2)/-.

Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) – Claudiu Dumitru și Gabriel Brăilă (ambii, din Ploiești). Observator: Traian Notaru (Ploiești).

Tricolorul Breaza – AS Tufeni Băicoi 1-1 (0-0)

Au marcat: Bogdan Negotei (61)/Adrian Brebenel (70).

Arbitri: Andrei Moroiță – Cătălin Popovici și Florin Bureață (toți, din Ploiești). Observator: George Negoițescu (Ploiești).

Unirea Cocorăștii Colț – CSO Plopeni 0-3 (0-3)

Au marcat: -/Andrei Puiuleț (12, 41), Cătălin Vlad (36).

Arbitri: Ovidiu Oprea – Sorin Nistor și Gabriel Enache (toți, din Ploiești). Observator: Octavian Grigore (Ploiești).

AFC Bănești-Urleta – AFC Astra II 8-2 (2-2)

Au marcat: Alexandru Petrescu (8-penalti, 48), Andrei Băcioiu (42), Marian Turcu (46, 58, 68, 88)/Dragoș Gheorghe (10), Denis Constantin (27).

Arbitri: Mădălin Marinescu – Luis Oprescu (ambii, din Ploiești) și Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Observator: Radu Vasile (Ploiești).

Voința Găzarul Surani – CS Blejoi 0-3 (0-2)

Au marcat: -/Ștefan Stanca (8), Cătălin Ruptureanu (40), Florin Badea (65).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Alin Ionică și Mircea Rusu (ambii, din Bertea). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Clasament

1. CS Păuleşti 18 15 1 2 77-15 46 (+19)

2. CS Blejoi 18 13 3 2 49-8 42 (+18)

3. CS Cornu 18 13 2 3 54-16 41 (+14)

4. AFC Băneşti-Urleta 18 10 4 4 44-13 34 (+7)

5. Avântul Măneciu 18 10 3 5 46-41 33 (+3)

6. Teleajenul Văleni 18 9 5 4 42-27 32 (+5)

7. CSO Plopeni 18 8 5 5 28-17 29 (+5)

8. AS Tufeni Băicoi 18 8 4 6 29-34 28 (+1)

9. AFC Astra II 18 7 4 7 30-32 25 (+1)

10. Unirea Cocorăştii Colţ 18 7 1 10 27-31 22 (-5)

11. Unirea Urlaţi 18 6 1 11 25-43 19 (-8)

12. Tricolorul Breaza 18 5 3 10 17-40 18 (-9)

13. Progresul Drăgăneşti 18 4 5 9 30-44 17 (-13)

14. CS Ceptura 18 4 3 11 20-45 15 (-15)

15. AFC Brebu 18 1 3 14 19-57 6 (-21)

16. Voința Surani 18 0 1 17 22-96 1 (-26)

Etapa a XIX-a: Teleajenul Vălenii de Munte – Progresul Drăgăneşti (în tur: 3-3), AFC Brebu – Avântul Măneciu (1-5), CS Păuleşti – CS Cornu (3-2), Unirea Urlaţi – Tricolorul Breaza (4-2), AS Tufeni Băicoi – Unirea Cocorăştii Colţ (1-2), CSO Plopeni – AFC Băneşti-Urleta (0-0), AFC Astra II – Voința Găzarul Surani (6-2), CS Blejoi – CS Ceptura (0-0).

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*