Rezultate și clasament Liga A Prahova – etapa a XV-a

judet CS Ceptura – AFC Băneşti-Urleta 0-1 (0-0)
A marcat: -/Iulian Budileanu (72).
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Sorin Nistor (Ploieşti) şi Stelian Mălăroiu (Bucureşti). Observator: Ionuţ Borcan (Ploieşti).

Unirea Cocorăştii Colţ – Voinţa Găzarul Surani 7-1 (6-1)
Au marcat: Florin Bălan (13, 21, 42), Gheorghiţă Matei (15-penalti), Codrin Kiru (17), Giorgian Durlea (41), Marius Cazan (52)/Ionuţ Bîrsan (2).
Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) – Alexandru Chivu (Ploieşti) şi Romulus Sprînceană (Buşteni). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).
Tricolorul Breaza – CS Blejoi 0-2 (0-1)
Au marcat: -/Mircea Ivan (6), Irinel Dumitru (79-penalti).
Arbitri: Alin Gheorghe – Luis Oprescu (ambii, din Ploieşti) şi Cristi Damian (Slănic). Observator: Petre Butufei (Ploieşti).

CS Cornu – AFC Astra II 3-1 (1-0)
Au marcat: Iustin Şovăială (8), Cristian Gavrilă (53), Alexandru Zamfir (68)/Romario Moise (82-penalti).
Arbitri: Laurenţiu Piciu (Ploieşti) – Doru Petre (Bucov) şi Octavian Ciorescu (Ploieşti). Obsertvator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Avântul Măneciu – CSO Plopeni 3-0 (2-0)
Au marcat: Daniel Stoian (3), Cosmin Stoian (30), Alexandru Stoica (62)/-.
Arbitri: Mădălin Marinescu – Emil Mateescu (ambii, din Ploieşti) şi Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava). Observator: Tudor Negoiţă (Ploieşti).

Progresul Drăgăneşti – AS Tufeni-Băicoi 1-1 (1-0)
Au marcat: Ionuţ Oprea (13)/Alexandru Vane (70).
Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) – Cristian Lefter (Urlaţi) şi Alin Ionică (Bertea). Observator: Virgil Dridea (Ploieşti).

Teleajenul Vălenii de Munte – Unirea Urlaţi 2-0 (0-0)
Au marcat: Alexandru Tudorache (47), Catrinel Beznea (70)/-.
Arbitri: Sergiu Tîrşoreanu (Tg. Nou) – Eduard Neagu (Poienarii Apostoli) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

AFC Brebu – CS Păuleşti 0-1 (0-1)
A marcat: -/Marius Mihai (44).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) – Andrei Dan (Ploieşti) şi Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa). Observator: Mihail Ionescu (Ploieşti).

Clasament
1. CS Păuleşti 15 13 1 1 63-13 40 (+16)
2. CS Cornu 15 11 2 2 44-14 35 (+14)
3. CS Blejoi 15 10 3 2 43-8 33 (+12)
4. Avântul Măneciu 15 9 2 4 39-38 29 (+5)
5. AFC Băneşti-Urleta 15 8 4 3 30-10 28 (+7)
6. AS Tufeni Băicoi 15 8 3 4 26-23 27 (+3)
7. Teleajenul Văleni 15 7 4 4 34-23 25 (+1)
8. AFC Astra II 15 7 3 5 28-23 24 (+3)
9. U. Cocorăştii Colţ 15 7 0 8 27-26 21 (0)
10. CSO Plopeni 15 5 5 5 22-17 20 (-1)
11. Unirea Urlaţi 15 5 0 10 22-36 15 (-9)
12. Progr. Drăgăneşti 15 3 5 7 25-28 14 (-10)
13. Tricolorul Breaza 15 4 2 9 15-37 14 (-7)
14. CS Ceptura 15 3 2 10 15-39 11 (-13)
15. AFC Brebu 15 1 2 12 13-46 5 (-19)
16. V. Găzarul Surani 15 0 0 15 22-87 0 (-21)

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*