Rezultate și clasament Liga A Prahova – etapa a XIV-a

judet AFC Băneşti-Urleta – Unirea Cocorăştii Colţ 1-0 (0-0)
A marcat: Iulian Budileanu (70)/-.
Arbitri: Robert Nuţu – Mihai Vizitiu şi Andrei Sotir (toţi, din Ploieşti). Observator: Ciprian Geambazu (Buşteni).

Voinţa Găzarul Surani – Tricolorul Breaza 2-4 (1-2)
Au marcat: George Oancea (38), Lucian Bucur (65)/Aurel Stan (20), Ciprian Chivu (40), Andrei Duricu (48), Valentin Bunea (88).
Arbitri: Laurenţiu Piciu – Gabriel Brăilă (ambii, din Ploieşti) şi Stelian Mălăroiu (Bucureşti). Observator: Constantin Dobre (Ploieşti). 

CS Blejoi – CS Cornu 1-2 (0-2)
Au marcat: Vlăduţ Badea (87)/Iosif Gheorghe (3), Cristian Gavrilă (7).
Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Cristian Lefter (Urlaţi) şi Claudiu Dumitru (Ploieşti). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

AFC Astra II – Avântul Măneciu 1-3 (1-1)
Au marcat: Mădălin Răileanu (41-penalti)/Cosmin Stoian (42, 90), Filip Gheorghe (77).
Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) – Adrian Stoenoiu (Boldeşti) şi Sorin Nistor (Ploieşti). Observator: Costin Firică (Ploieşti).

CSO Plopeni – Progresul Drăgăneşti 3-0 (3-0)
Au marcat: Cătălin Vlad (4, 40), Aurel Căpraru (25)/-.
Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Andrei Dan (Ploieşti) şi Nicolae Iosif (Câmpina). Observator: Iulian Ilaşi (Ploieşti). 

AS Tufeni Băicoi – Teleajenul Văleni 3-1 (0-1)
Au marcat: Adrian Brebenel (60, 78), Cătălin Comnoiu (90+1)/Alexandru Tudorache (38).
Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Dragoş Pantilie (Câmpina) şi Ştefan Dumitrache (Râfov). Observator: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

Unirea Urlaţi – AFC Brebu 4-0 (4-0)
Au marcat: Nicolae Ghiţă (14), Vlăduţ Miricică (31, 34), Alexandru Savu (36-autogol)/-.
Arbitri: Bogdan Zahiu – Gabriel Răduţă şi Gabriel Enache (toţi, din Ploieşti). Observator: Viorel Badea (Băicoi).

CS Păuleşti – CS Ceptura 5-0 (2-0)
Au marcat: Andrei Ciobanu (9, 32, 54, 69), Ciprian Neacşu (72)/-.
Arbitri: Alex Vulpe – Florin Bureaţă (ambii, din Ploieşti) şi Ionuţ David (Podenii Noi). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Clasament
1. CS Păuleşti 14 12 1 1 62-13 37 (+13)
2. CS Cornu 14 10 2 2 41-13 32 (+14)
3. CS Blejoi 14 9 3 2 41-8 30 (+9)
4. AS Tufeni Băicoi 14 8 2 4 25-22 26 (+2)
5. Avântul Măneciu 14 8 2 4 36-38 26 (+5)
6. AFC Băneşti-Urleta 14 7 4 3 29-10 25 (+4)
7. AFC Astra II 14 7 3 4 27-20 24 (+3)
8. Teleajenul Văleni 14 6 4 4 32-23 22 (+1)
9. CSO Plopeni 14 5 5 4 22-14 20 (-1)
10. Unirea Cocorăştii Colţ 14 6 0 8 20-25 18 (0)
11. Unirea Urlaţi 14 5 0 9 22-34 15 (-9)
12. Tricolorul Breaza 14 4 2 8 15-35 14 (-4)
13. Progresul Drăgăneşti 14 3 4 7 24-27 13 (-8)
14. CS Ceptura 14 3 2 9 15-38 11 (-10)
15. AFC Brebu 14 1 2 11 13-45 5 (-16)
16. Voinţa Găzarul Surani 14 0 0 14 21-80 0 (-21)

Etapa a XV-a (21-22 noiembrie, ultima a turului): CS Ceptura – AFC Băneşti-Urleta, Unirea Cocorăştii Colţ – Voinţa Găzarul Surani, Tricolorul Breaza – CS Blejoi, CS Cornu – AFC Astra II, Avântul Măneciu – CSO Plopeni, Progresul Drăgăneşti – AS Tufeni Băicoi, Teleajenul Vălenii de Munte – Unirea Urlaţi, AFC Brebu – CS Păuleşti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*