Rezultate și clasament Liga A Prahova

judet Progresul Drăgăneşti – CSO Plopeni                             2-4 (0-0)

Au marcat: Ionuț Oprea (62), Costel Trică (80-autogol)/George Bridinel (52), Alexandru Zamfir (75), Nicușor Copilu (81), Gabriel Zahiu (88).

Arbitri: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) – Cristi Damian (Slănic) și Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari). Observator: Constantin Niță (Ploiești).

 

Prahova Tg. Vechi – CS Ceptura                                   1-5 (0-4)

Au marcat: Cosmin Scarlat (79)/Adrian Sîrbu (2), Ionuț Lascu (11, 40), Grigore Dinu (28), Răzvan Radu (85).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) – Mihail Pandelea și Claudiu Dumitru (ambii, din Ploiești). Observator: Ioan Pascu (Măgureni).

 

Tricolorul Breaza – Fortuna II Poiana Câmpina            3-0 (2-0)

Au marcat: Valentin Bunea (5), Florin Istrate (21, 66)/-.

Arbitri: Laurențiu Piciu – Gabriel Enache (ambii, din Ploiești) și Romulus Sprînceană (Bușteni). Observator: Vasile Tabără (Ploiești).

 

Teleajenul Vălenii de Munte – AFC Băneşti-Urleta      1-4 (1-2)

Au marcat: Răzvan Catană (8)/Octavian Gînju (20), Mugurel Negreanu (27), Andrei Băcioiu (51, 90).

Arbitri: Sergiu Tîrșoreanu (Tg. Nou) – Mihai Vizitiu (Ploiești) și Ionuț David (Podenii Noi). Observator: Decu Crîngașu (Ploiești).

 

AFC Brebu – Petrolistul Boldeşti                                   1-3 (0-1)

Au marcat: Ștefan Hromei (77)/Răzvan Bădu (40, 49), George Bencea (61).

Arbitri: Alex Vulpe – Florin Bureață și Robert Nuțu (toți, din Ploiești). Observator: Mihail Ionescu (Ploiești).

 

Unirea Cocorăştii Colţ – Avântul Măneciu                    2-1 (0-0)

Au marcat: Florin Bălan (77, 90+3-penalti)/Alexandru Costache (71-penalti).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Andrei Dan (Ploiești) și Roxana Bănăseanu (Câmpina). Observator: Traian Notaru (Ploiești).

 

Voința Găzarul Surani – CS Blejoi                                 2-3 (0-1)

Au marcat: George Oancea (53, 76)/Răzvan Stanca (43), Mircea Ivan (51), Alexandru Buhuși (69).

Arbitri: Mădălin Marinescu – Cătălin Popovici (ambii, din Ploiești) și Laurențiu Dragu (Colceag). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

 

Conpet Ploieşti** – CS Cornu                                        0-3

CS Păuleşti a stat.

 

CLASAMENT

  1. Petrolistul Boldeşti 31      30      0        1        111-11        90      (+45)
  2. CS Blejoi 30      20      6        4        90-17           66      (+21)
  3. CS Păuleşti 30      20      4        6        99-21           64      (+19)
  4. CSO Plopeni 30      21      1        8        70-27           64      (+19)
  5. AFC Băneşti-Urleta 30      19      2        9        79-35           59      (+14)
  6. Tricolorul Breaza 30      17      4        9        75-42           55      (+10)
  7. Teleajenul Vălenii de Munte 30 15      8        7        54-41           53      (+8)
  8. Avântul Măneciu 31      15      4        12      83-44           49      (+1)
  9. Progresul Drăgăneşti 30 15      4        11      54-53           49      (+4)
  10. CS Cornu 30      13      2        15      48-67           41      (-4)
  11. Fortuna II Poiana Câmpina 30 11      7        12      42-46           40      (-5)
  12. CS Ceptura 30      7        5        18      34-86           26      (-19)
  13. AFC Brebu 30      6        6        18      39-92           24      (-21)
  14. Unirea Cocorăştii Colţ 30 7        1        22      26-78           22      (-23)
  15. Voința Găzarul Surani 30 6        3        21      36-101        21      (-24)
  16. Prahova Tg. Vechi 30      3        3        24      25-113        12      (-33)
  17. Conpet Ploieşti 30      0        2        28      9-100           2        (-43)

Etapa a XXXIII-a (5-7 iunie): CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti, AFC Băneşti-Urleta – CSO Plopeni, Petrolistul Boldeşti – Unirea Cocorăştii Colţ, CS Păuleşti – Voința Găzarul Surani, Avântul Măneciu stă, CS Blejoi – Tricolorul Breaza, Fortuna II Poiana Câmpina – Conpet Ploieşti, CS Cornu – Prahova Tg. Vechi, Teleajenul Vălenii de Munte – AFC Brebu.

*Echipa AS Ploiești s-a retras din campionat după etapa a IX-a, rezultatele fiindu-i anulate.

**Echipa Conpet Ploiești a fost exclusă din campionat, la începutul returului, în urma a două neprezentări. Toate rezultatele din retur vor fi omologate cu scorul de 3-0 în favoarea adversarelor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*