Rezultate Liga A Prahova

judet CSO Plopeni – Fortuna II Poiana Câmpina          1-0 (1-0)

A marcat: Nicuşor Copilu (13)/-.

Arbitri: Ionuţ Neagu (Poienarii Apostoli) – Andrei Dan şi Florin Bureaţă (ambii, din Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

CS Ceptura – CS Cornu                              2-3 (1-1)

Au marcat: Ionuţ Lascu (9, 56)/Cristian Gavrilă (30), Alexandru Vane (50), Cristian Grigore (65).

Arbitri: Andrei Moroiţă – Luis Oprescu (ambii, din Ploieşti) şi Ionel Gheonea (Urlaţi). observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Unirea Cocorăştii Colţ – AFC Băneşti                  1-2 (0-1)

Au marcat: Gheorghiţă Matei (78)/Andrei Băcioiu (12), Mugurel Negreanu (52).

Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploieşti) – Laurenţiu Dragu (Colceag) şi Gabriel Brăilă (Ploieşti). Observator: Răzvan Dincuţă (Ploieşti).

Tricolorul Breaza – Petrolistul Boldeşti      0-1 (0-1)

A marcat: -/Mihai Micu (4).

Arbitri: Laurenţiu Piciu () – Robert Nuţu (ambii, din Ploieşti) şi Cristian Lefter (Urlaţi). Observatori: Octavian Grigore (Ploieşti) şi Tudor Negoiţă (Măgurele).

Voinţa Găzarul Surani – Teleajenul Văleni 1-2 (0-1)

Au marcat: Marius Joiţa (68)/Răzvan Catană (28), Lucian Cruceru (65).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Alin Ionică (Bertea) şi Cătălin Popovici (Ploieşti). Obsevator: Florinaş Piciu (Ploieşti).

Prahova Tg. Vechi – CS Păuleşti                1-6 (1-3)

Au marcat: Cosmin Scarlat (43)/Marius Mihai (5, 90+1), Andrei Ciobanu (12, 84), Vladimir Butufei (23), Alexandru Moise (90+2).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Emil Mateescu şi Andrei Bobeică (ambii, din Ploieşti). obsevator: Iulian Ilaşi (Ploieşti).

Progresul Drăgăneşti – CS Blejoi                0-0

Conpet Ploieşti – Avântul Măneciu             0-3*

AFC Brebu a stat.

CLASAMENT

  1. Petrolistul Boldeşti  17      16      0        1        64-8            48      (+24)
  2. CS Păuleşti                 17      13      2        2        57-11           41      (+17)
  3. CS Blejoi                     17      12      2        3        56-10           38      (+11)
  4. Tricolorul Breaza      17      10      3        4        49-24           33      (+6)
  5. CSO Plopeni              17      11      0        6        40-20           33      (+3)
  6. Teleajenul Văleni     17      9        5        3        35-22           32      (+8)
  7. Avântul Măneciu      17      10      1        6        48-25           31      (+4)
  8. Fortuna II Poiana Câmpina 17 8 4        5        32-17           28      (+4)
  9. AFC Băneşti-Urleta 17      9        0        8        40-26           27      (+6)
  10. Progresul Drăgăneşti 17      7        4        6        23-24           25      (-2)
  11. CS Cornu                   17      7        1        9        25-46           22      (-5)
  12. CS Ceptura                17      4        2        11      18-50           14      (-13)
  13. Unirea Cocorăştii Colţ 17 4        0        13      12-46           12      (-15)
  14. AFC Brebu                 16      2        5        9        19-47           11      (-10)
  15. Voința Găzarul Surani 17 3        2        12      17-58           11      (-13)
  16. Prahova Tg. Vechi    17      1        3        13      16-65           6        (-21)
  17. Conpet Ploieşti *      17      0        2        15      9-61            2        (-22)

*Conpet Ploieşti a fost exclusă din campionat, la începutul returului.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*