Rezultate campionatul județean de fotbal

ligaprahova SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XVI-a

Tineretul Berceni – AS Dâmbu nedisputat

Cetatea Coada Izvor – Vulturii Proviţa 3-1

CS Șirna Varnița – Caraimanul Buşteni 4-2

Intersport Filipeşti – Prahova Tg. Vechi 0-1

Real Rio Cocoşeşti – Unirea Tr. Lipăneşti 0-0

Petrolul Băicoi – Ştiinţa Albeşti 7-0

Avântul Tomşani – Rapid Mizil 3-0

Unirea Teleajen – Viitorul Ariceşti 5-0

Clasament

1. Real Rio Cocoşeşti 16 13 1 2 36-11 40

2. Petrolul Băicoi 16 12 2 2 56-9 38

3. Cetatea Coada Izvor 16 10 2 4 63-28 32

4. Rapid Mizil 16 10 1 5 46-23 31

5. CS Șirna Varnița 16 9 2 5 35-27 29

6. Unirea Teleajen 16 9 2 5 26-23 29

7. Vulturii Proviţa 16 9 1 6 27-23 28

8. Viitorul Ariceşti 16 7 4 5 40-36 25

9. Tineretul Berceni 15 7 1 7 21-27 22

10. Avântul Tomşani 16 5 4 7 21-20 19

11. Prahova Tg. Vechi 16 4 4 8 17-22 16

12. Unirea Tr. Lipăneşti 16 4 3 9 32-52 15

13. Intersport Filipeşti 16 4 2 10 25-39 14

14. Ştiinţa Albeşti 16 4 1 11 27-54 13

15. Caraimanul Buşteni 16 3 2 11 33-48 11

16. AS Dâmbu 15 1 0 14 15-78 3

LIGA B PRAHOVA

Seria „NORD” – etapa a XIX-a

Stejarul Goruna – Podenii Noi Valea Dulce 4-0

Voinţa Măgurele – Avântul Bertea 2-1

Brădetul Ştefeşti – Gloria Vâlcăneşti 7-0

Avântul Măgureni – Voinţa Vărbilău 2-1

Luceafărul Drajna – Flacăra Mălăieşti 4-2

Tineretul Gura Vitioarei – Voinţa Gornet 2-2

Voinţa Livadea – Progresul Aluniş 0-0

Măgura Trestioara – CS Scorţeni Bordeni 2-1

Muntenia Blejoi – Tinereţea Izvoarele 2-1

Clasament

1. Brădetul Ştefeşti 19 12 6 1 64-22 42

2. Avântul Măgureni 19 11 5 3 52-18 38

3. Voinţa 2009 Gornet 19 10 5 4 65-33 35

4. Tineretul G. Vitioarei 19 10 3 6 46-46 33

5. Flacăra Mălăieşti 19 9 5 5 45-34 32

6. Luceafărul Drajna 19 9 3 7 44-44 30

7. Voinţa Livadea 19 8 5 6 46-37 29

8. Voinţa Măgurele 19 8 4 7 36-36 28

9. Stejarul Goruna 19 7 5 7 36-34 26

10. Progresul Aluniş 19 7 5 7 32-40 26

11. Măgura Trestioara 19 8 1 10 46-49 25

12. CS Scorţeni Bordeni 19 8 1 10 45-50 25

13. Podenii Noi V. Dulce19 7 4 8 49-61 25

14. Tinereţea Izvoarele 19 6 3 10 49-50 21

15. Muntenia Blejoi 19 6 1 12 36-57 19

16. Gloria Vâlcăneşti 19 5 3 11 29-50 18

17. Voinţa Vărbilău 19 3 7 9 16-40 16

18. Avântul Bertea 19 2 4 13 27-62 10

Seria „VEST” – etapa a XIX-a

CS Scorţeni Mislea – CS Brazi 1-1

Rapid Ibrianu – Viitorul Puchenii Mari 4-1

Tineretul P. Burchii – AS Tg. Vechi Stăncești 0-0

CS Valea Doftanei – ACS Aricești 2-1

Carpaţi MEFIN Sinaia – Petrolul Ologeni 6-1

AS Potigrafu – AS Strejnic 2-4

Tricolor Băltiţa – NG Brătăşanca 3-2

Progresul Puchenii Moşneni şi Viitorul Predeşti au stat.

Clasament

1. CS Scorţeni Mislea 17 11 3 3 36-15 36

2. CS Brazi 16 10 3 3 36-17 33

3. Rapid Ibrianu 17 9 6 2 42-26 33

4. AS Strejnic 17 9 3 5 42-30 30

5. AS Potigrafu 17 8 5 4 32-32 29

6. Progresul Puchenii Moşneni 16 9 0 7 41-27 27

7. Carpaţi MEFIN Sinaia 17 8 3 6 39-28 27

8. Petrolul Ologeni 17 8 1 8 43-50 25

9. CS Valea Doftanei 17 7 3 7 33-39 24

10. Tineretul P. Burchii 17 6 4 7 30-38 22

11. Tricolor Băltiţa 16 6 3 7 35-35 21

12. ACS Aricești 17 6 2 9 33-37 20

13. Tg. Vechi Stăncești 17 5 4 8 22-27 19

14. Viitorul Puchenii Mari 17 5 3 9 43-44 18

15. Viitorul Predeşti 16 3 0 13 31-58 9

16. NG Brătăşanca 17 1 3 13 19-54 6

Seria „EST” – etapa a XVI-a

AS Pleaşa – CS Brazi Negoieşti 2-3

Rapid Sălciile – Progresul B. Grădiştea 0-0

Sportul Valea Cucului – Petrolul 95 Ploieşti 0-3

Unirea Petrolul Râfov – AS Româneşti 3-3

Progresul Bucov – Voinţa Vadu Părului 2-1

Gloria Plopu – Sportul Valea Călugărească 3-2

CS Brazi Popeşti – AS Gherghiţa 1-2

CSM Ploieşti a stat.

Clasament

1. Sp. Valea Călugărească 15 12 0 3 51-12 36

2. Gloria Plopu 15 11 2 2 38-18 35

3. Petrolul 95 Ploieşti 15 10 1 4 64-25 31

4. Rapid Sălciile 15 8 4 3 49-22 28

5. CSM Ploieşti 14 9 1 4 48-22 28

6. CS Brazi Negoieşti 15 7 3 5 39-32 24

7. Progresul Bucov 15 7 3 5 37-39 24

8. AS Româneşti 15 6 5 4 40-29 23

9. AS Pleaşa 15 7 1 7 46-33 22

10. Progresul B. Grădiştea 15 6 3 6 24-34 21

11. CS Brazi Popeşti 15 5 0 10 34-56 15

12. AS Gherghiţa 15 4 1 10 21-43 13

13. Sportul Valea Cucului 15 2 3 10 19-61 9

14. Unirea Petrolul Râfov 15 2 1 12 25-61 7

15. Voinţa Vadu Părului 15 2 0 13 16-64 6

Clasamentul include rezultatele etapei din 12-13 martie, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*