Petrolul a jucat slab și la Galați, dar tot nu a pierdut!

petrolulotelul Paradoxul continuă la Petrolul. Gruparea antrenată, încă, de Mircea Rednic a trecut și de al 15-lea meci în deplasare fără să cunoască înfrângerea în acest sezon. De această dată, la Galați, a fost 1-1, după ce Kronaveter a deschis scorul, în minutul 27, cu o execuție foarte frumoasă, pentru ca Florin Cernat să egaleze, în minutul 50, la o fază în care Filip, Marin și Ipsa au greșit în lanț.

Între aceste reușite s-a strecurat și penaltyul apărat de Pecanha, la execuția lui Cernat. De altfel, Pecanha a fost de departe cel mai bun om al partidei cu gălățenii, fiind principalul artizan al menținerii invincibilității din deplasare.

Petrolul a bifat un nou meci slab, în care a cam chinuit fotbalul, fiind evident pentru toată lumea că fotbaliștii aflați acum sub comanda lui Rednic așteaptă un singur lucru: finalul de sezon.