Meci nebun în Liga a II-a, între Rapid București și Rapid Suceava!

rapid O nebunie de meci în liga a II-a între două echipe omonime, care luptă pentru promovarea în Liga I. Rapid București a înfruntat pe teren propriu pe Rapid Suceava, cu ploieșteanul Sorin Ciobanu printre titulari. Oaspeții au deschis scorul în prima parte grație unui autogol și au avut șansa să se desprindă la două goluri, având o bară la scorul de 1-0 pentru ei. Giuleștenii au revenit, au egalat în partea secundă, apoi au ratat un penalti, pentru ca, în minutul 83 să rămână cu un om mai puțin, Josl fiind eliminat. În zece oameni, bucureștenii au scăpat de o ocazie mare a oaspeților și au mai beneficiat de un penalti, în minutul 93, dar l-au ratat și pe acesta. Rezultat final, 1-1, după un meci nebun!

1 Comment on Meci nebun în Liga a II-a, între Rapid București și Rapid Suceava!