Liga C Prahova – rezultate și clasamente

ligaprahova Seria ”TERITORIU” – etapa a XXI-a

AS Româneşti – AS Puşcaşi                                           4-1

Voinţa Măneşti – Arizona Zalhanaua                        1-7

Petrolul Ologeni – Steaua Mărgineni                        6-1

AS Balta Doamnei – Viitorul P. Burchii      2-0

AS Poienarii Burchii – CS Şirna Tăriceni     3-2

Prahova Tinosu – Tineretul Balta Doamnei             5-3

Tricolor Băltiţa a stat.

 

CLASAMENT

  1. AS Româneşti 20 12           3              5              46-29                     39
  2. Petrolul Ologeni 19 12           2              5              62-36                     38
  3. AS Poienarii Burchii 19 12           2              5              59-33                     38
  4. Tricolor Băltiţa 19 12           2              5              52-31                     38
  5. Arizona Zalhanaua 20 11           2              7              47-31                     35
  6. AS Balta Doamnei 19 11           1              7              55-36                     34
  7. Viitorul Poienarii Burchii 19 9              4              6              34-34                     31
  8. Tineretul Balta Doamnei 19 7              4              8              41-43                     25
  9. Prahova Tinosu 18 7              1              10           38-47                     22
  10. CS Şirna Tăriceni 19 6              3              10           51-41                     21
  11. Steaua Mărgineni 19 5              2              12           23-48                     17
  12. AS Puşcaşi 20 3              4              13           33-71                     13
  13. Voinţa Măneşti 20 2              2              16           31-92                     8

 

Seria ”MIZIL” – etapa a XVIII-a

Unirea Petrolul Râfov II* – Viitorul Pantazi            0-3

Podgoria Vadu Săpat – Olimpia Cireșanu                2-2

Viitorul Iordăcheanu – Rapid Sălciile                         1-3

Olimpia Gornet Cricov – Vulturul Zănoaga              2-0

AS Dârvari Coslegi – Cricovul Cioceni         amânat

Viitorul Colceag – Speranţa Olari

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

*Jocul Cricovul Cioceni – Olimpia Gornet Cricov, din etapa a XVII-a, nedisputat, a fost omologat cu 0-3.

 

CLASAMENT

  1. Rapid Sălciile 18 16           2              0              90-14                     50
  2. Olimpia Gornet Cricov 18 13           1              4              49-27                     40
  3. Viitorul Colceag 17 10           3              4              57-36                     33
  4. Olimpia Cireșanu 18 9              5              4              47-30                     32
  5. Vulturul Zănoaga 18 9              2              7              38-42                     29
  6. Viitorul Iordăcheanu 18 8              2              8              40-32                     26
  7. AS Dârvari Coslegi 17 6              5              6              27-42                     23
  8. Speranţa Olari 17 7              1              9              40-45                     22
  9. Podgoria Vadu Săpat 18 6              3              9              50-53                     21
  10. Viitorul Pantazi 18 4              3              11           29-57                     15
  11. Unirea Petrolul Râfov II* 18 3              0              15           17-62                     9
  12. Cricovul Cioceni 17 1              1              15           26-70                     4

*Echipă retrasă din campionat, după etapa a XII-a, toate rezultatele din retur fiind omologate cu 3-0 în favoarea adversarelor.

 

Seria ”VĂLENI-CÂMPINA” – etapa a XVIII-a

Şoimii Apostolache – Juventus Călineşti  4-1

AS Măgura Trestioara – Viitorul Ţipăreşti                3-0

Tricolor Coţofeneşti – Avântul Măgureni                0-2

AS Mehedinţa – Viitorul Mărgineni                           amânat

AS Podenii Noi – Steaua Sângeru                               10-4

Flacăra Filipeşti – AS Podenii Vechi                            5-0

 

CLASAMENT

  1. Avântul Măgureni 18 12           1              5              48-23                     37
  2. AS Podenii Vechi 18 9              3              6              54-34                     30
  3. Flacăra Filipeşti 18           9              3              6              47-32                     30
  4. Şoimii Apostolache 18 9              3              6              41-32                     30
  5. AS Măgura Trestioara 18 9              3              6              52-50                     30
  6. AS Podenii Noi 18 7              4              7              44-32                     25
  7. Steaua Sângeru 18 7              2              9              52-49                     23
  8. Viitorul Mărgineni 17 7              1              9              26-36                     22
  9. Juventus Călineşti 18 6              3              9              26-35                     21
  10. Tricolor Coţofeneşti 18 6              3              9              38-53                     21
  11. AS Mehedinţa 17 6              2              9              28-55                     20
  12. Viitorul Ţipăreşti 18 6              0              12           24-49                     18

Clasamentele includ rezultatele etapei din 9-10 mai, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*