Liga A Prahova – rezultate și clasament

judet AFC Bănești-Urleta – Progresul Drăgănești                   6-0 (2-0)

Au marcat: Marian Turcu (4), Andrei Băcioiu (29), Radu Burloiu (47), Mugurel Negreanu (61, 90), Cosmin Dobrinoiu (77)/-.

Arbitri: Andrei Moroiță (Ploiești) – Adrian Stoenoiu (Boldești) și Ionuț Florescu (Ploiești). Observator: Stelian Achimescu (Ploiești).

 

CS Păulești – Unirea Cocorăștii Colț                    10-0 (4-0)

Au marcat: Vladimir Butufei (12, 82), Marius Mihai (13), Andrei Ciobanu (31, 40, 50, 53), Laurențiu Dumitru (72-penalti), Sorin Popa (75), Ionuț Neagu (90+2).

Arbitri: Mădălin Dicu – Doru Petre(ambii, din Bucov) și Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

 

Fortuna II Poiana Câmpina – Voința Găzarul Surani     4-3 (2-2)

Au marcat: Alexandru Jinga (18), Iosif Gheorghe (45, 58), Andrei Constantin (85)/Gheorghe Oancea (14, 69), Antonio Constantinescu (41-penalti).

Arbitri: Alin Gheorghe (Bertea) – Alin Ionică (Bertea) și Sorin Nistor (Ploiești). Observator: Octavian Grigore (Ploiești).

 

CS Cornu – Tricolorul Breaza                              3-2 (2-0)

Au marcat: Cristian Gavrilă (5), Alexandru Olariu (39), Adrian Oae (53)/Valeriu Bunea (56), Andrei Soreanu (80).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Mircea Rusu (Bertea) și Alexandru Bobeică (Ploiești). Observator: Iulian Ilași (Ploiești).

 

CSO Plopeni – Prahova Tg. Vechi                        2-0 (2-0)

Au marcat: Costel Trică (4), Florin Dumitrache (35)/-.

Arbitri: Alex Vulpe (Ploiești) – Sorin Pavel (Mizil) și Dragoș Pantilie (Câmpina). Observator: Marian Deaconu (Ploiești).

 

Avântul Măneciu – AFC Brebu                                      9-0 (3-0)

Au marcat: Alexandru Costache (7), Mihai Dragomir (14-autogol), Georgian Stanciu (38, 80), Ovidiu Onea (55, 76), Ovidiu Saulea (64), Marian Stanciu (70), Mihail Cîrstocea (84)/-.

Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploiești) – Sebastian Păduraru (Gura Humorului, Suceava) șiAlexandru Chiobașu (Adâncata, Ialomița). Observator: Radu Vasile (Ploiești).

 

Petrolistul Boldești – Teleajenul Văleni                2-0 (2-0)

A marcat: Mihai Ene (19, 24)/-.

Arbitri: Mihai Amorăriței (Câmpina) – Octavian Ciorescu și Gabriel Brăilă (ambii, din Ploiești). Observator: Tudor Negoiță (Măgurele).

 

CS Ceptura – Conpet Ploiești**                                     3-0

 

CS Blejoi a stat.

 

CLASAMENT

  1. Petrolistul Boldeşti 30      29      0        1        108-10        87      (+42)
  2. CS Păuleşti 30      20      4        6        99-21           64      (+19)
  3. CS Blejoi 29      19      6        4        87-15           63      (+18)
  4. CSO Plopeni 29      20      1        8        66-25           61      (+16)
  5. AFC Băneşti-Urleta 29      18      2        9        75-34           56      (+11)
  6. Teleajenul Văleni 29      15      8        6        53-37           53      (+11)
  7. Tricolorul Breaza 29      16      4        9        72-42           52      (+10)
  8. Avântul Măneciu 30      15      4        11      82-42           49      (+1)
  9. Progresul Drăgăneşti 29 15      4        10      52-49           49      (+7)
  10. Fortuna II P. Câmpina 29 11      7        11      42-43           40      (-5)
  11. CS Cornu 29      12      2        15      45-67           38      (-7)
  12. AFC Brebu 29      6        6        17      38-89           24      (-18)
  13. CS Ceptura 29      6        5        18      29-85           23      (-22)
  14. Voința Găzarul Surani 29 6        3        20      34-98           21      (-21)
  15. Unirea Cocorăştii Colţ 29 6        1        22      24-77           19      (-23)
  16. Prahova Tg. Vechi 29      3        3        23      24-108        12      (-30)
  17. Conpet Ploieşti** 29      0        2        27      9-97            2        (-40)

Etapa a XXXII-a (30-31 mai): Progresul Drăgăneşti – CSO Plopeni, Prahova Tg. Vechi – CS Ceptura, Tricolorul Breaza – Fortuna II Poiana Câmpina, CSO Teleajenul Văleni – AFC Băneşti-Urleta, AFC Brebu – Petrolistul Boldeşti, Unirea Cocorăştii Colţ – Avântul Măneciu, Voința Găzarul Surani – CS Blejoi, Conpet Ploieşti – CS Cornu, CS Păulești va sta.

*Echipa AS Ploiești s-a retras din campionat după etapa a IX-a, rezultatele fiindu-i anulate.

**Echipa Conpet Ploiești a fost exclusă din campionat, la începutul returului, în urma a două neprezentări. Toate rezultatele din retur vor fi omologate cu scorul de 3-0 în favoarea adversarelor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*