Liga A Prahova – etapa a XXVII-a

ligaprahova Tricolorul Breaza – Unirea Cocorăştii Colţ 5-3 (3-3)

Au marcat: Daniel Modrişan (2, 25, 86), Ciprian Chivu (38), Alexandru Brînzea (57)/Florin Bălan (24, 34-penalti), Marius Balaş (44).

Arbitri: Robert Nuţu (Ploieşti) – Iulian Bălănescu (Plopu) şi Alexandru Zafiriadis (Ploieşti). Observator: Tiberiu Argăseală (Băicoi).

CS Cornu – AFC Băneşti-Urleta 1-2 (1-1)

Au marcat: Cristian Gavrilă (38)/Adrian Stăncescu (39), Andrei Băcioiu (65).

Arbitri: Ovidiu Oprea – Gabriel Brăilă (ambii, din Ploieşti) şi Bogdan Mociorniţă (Băicoi). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

Avântul Măneciu – Voinţa Surani nedisputat

Echipa oaspete nu s-a prezentat la joc.

Arbitri: Alex Vulpe (Ploieşti) – Cristi Damian (Slănic) şi Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

Progresul Drăgăneşti – CS Blejoi 1-2 (1-1)

Au marcat: Ionuţ Oprea (17)/Marius Matei (45-autogol), Cătălin Ruptureanu (53).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) – Andrei Bobeică (Ploieşti) şi Mircea Rusu (Bertea). Observator: Constantin Niţă (Ploieşti).

Teleajenul Văleni – AFC Astra II 3-1 (3-0)

Au marcat: Ion Milu (3), Lucian Cruceru (22), Liviu Cernea (34)/Mădălin Răileanu (52).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Alexandru Chivu (Ploieşti) şi Dragoş Pantilie (Câmpina). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

AFC Brebu – CSO Plopeni 2-1 (1-1)

Au marcat: Valentin Bunea (37, 53)/Bogdan Roşu (8).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Claudiu Dumitru şi Mihai Vizitiu (ambii, din Ploieşti). Observator: Ionuţ Borcan (Ploieşti).

CS Păuleşti – AS Tufeni Băicoi 2-0 (1-0)

Au marcat: Marius Mihai (34), Ionuţ Neagu (89)/-.

Arbitri: Sergiu Târşoreanu (Ariceşti, Tg. Nou) – Mădălina Crăciun (Brazi, Negoieşti) şi Adrian Voicilă (Plopeni). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

CS Ceptura – Unirea Urlaţi 6-2 (2-2)

Au marcat: Ionuţ Lascu (23), Andrei Neagu (33, 52), Cătălin Micloiu (72), Laurenţiu Costache (80), Cristian Vlad (85)/Erol Gan Burducea (3), Valeriu Rob (36).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Ştefan Călăraşu (Câmpina) şi Doru Petre (Bucov). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

Clasament

1. CS Păuleşti 27 24 1 2 130-18 73 (+31)

2. CS Blejoi 27 20 3 4 85-17 63 (+24)

3. CS Cornu 27 20 2 5 83-30 62 (+20)

4. AFC Băneşti-Urleta 27 16 5 6 63-20 53 (+14)

5. CSO Plopeni 27 14 5 8 41-27 47 (+8)

6. Avântul Măneciu 26 14 4 8 67-49 46 (+7)

7. Teleajenul Văleni 27 11 8 8 58-46 41 (-1)

8. AS Tufeni Băicoi 27 11 5 11 56-57 38 (-1)

9. AFC Astra II 27 8 6 13 37-57 30 (-9)

10. Progresul Drăgăneşti 27 8 5 14 44-67 29 (-13)

11. Unirea Cocorăştii Colţ 27 9 2 16 41-74 29 (-10)

12. Tricolorul Breaza 27 8 4 15 33-57 28 (-14)

13. CS Ceptura 27 8 4 15 37-68 28 (-14)

14. AFC Brebu 27 6 3 18 33-75 21 (-21)

15. Unirea Urlaţi 27 6 2 19 31-76 20 (-19)

16. Voința Surani 26 2 1 23 30-131 7 (-32)

Etapa a XXVIII-a (28-29 mai): Unirea Cocorăştii Colţ – CS Ceptura (în tur: 1-2), AFC Băneşti-Urleta – Tricolorul Breaza (3-0), Voința Găzarul Surani – CS Cornu (0-3), CS Blejoi – Avântul Măneciu (1-1), AFC Astra II – Progresul Drăgăneşti (2-2), CSO Plopeni – Teleajenul Vălenii de Munte (2-2), AS Tufeni Băicoi – AFC Brebu (2-0), Unirea Urlaţi – CS Păuleşti (0-6).

Clasamentul include rezultatele etapei a XXVII-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*