LIGA A PRAHOVA – etapa a XI-a

judet CS Ceptura – CSO Tricolorul Breaza 1-2 (0-1)

Au marcat: Ionuț Costache (78)/Aurel Stan (38), Valentin Bunea (56)

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Alexandru Chioibașu (Adâncata, Ialomița) și Mihail Pandelea (Ploiești). Observator: Stelian Achimescu (Ploiești).

CS Cornu – Unirea Cocorăştii Colţ 3-1 (0-0)

Au marcat: Ovidiu Gheorghe (66), Alexandru Zamfir (79), Iosif Gheorghe (86)/Alin Brulea (55).

Arbitri: Alex Vulpe – Claudiu Dumitru (ambii, din Ploiești) și Cristi Damian (Slănic). Observator: Tiberiu Argăseală(Băicoi).

Avântul Măneciu – AFC Băneşti-Urleta 2-1 (1-0)

Au marcat: Cosmin Stoian (26), Alexandru Stoica (68)/Marian Petrescu (90+1).

Arbitri: Laurențiu Piciu – Octavian Ciorescu (ambii, din Ploiești) și Cristian Lefter (Urlați). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Progresul Drăgăneşti – Voința Găzarul Surani 7-2 (3-1)

Au marcat: Marian Savu (33, 58), Claudiu Tudor (38), Mădălin Ioniță (40), George Oprea (59, 77), Răzvan Zăinescu (80)/Narcis Sîrghie (25), Vasile Predeleanu (72).

Arbitri: Mihai Safta (Iordăcheanu) – Luis Oprescu (Ploiești) și Mădălina Crăciun (Negoiești). Observator: Decu Crîngașu (Ploiești).

Teleajenul Vălenii de Munte – CS Blejoi 0-0

Arbitri: Mădălin Marinescu – Gabriel Răduță (ambii, din Ploiești) și Ionel Gheonea (Urlați). Observator: Tudor Negoiță (Măgurele).

AFC Brebu – AFC Astra II 3-4 (1-2)

Au marcat: Bogdan Dumitru (4-penalti, 58), Daniel Ciobotaru (56)/Michel Jipa (2, 46), Mihnea Nicorescu (7), Mădălin Răileanu (61-penalti).

Arbitri: Bogdan Zahiu – Sorin Nistor și Andrei Sotir (toți, din Ploiești). Observator: Constantin Ciocoiu (Băicoi).

CS Păuleşti – CSO Plopeni 1-1 (1-1)

Au marcat: Andrei Ciobanu (23-penalti)/Andrei Puiuleț (16).

Arbitri: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) – Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari) și Dragoș Pantilie (Câmpina). Observator: George Negoițescu (Ploiești).

Unirea Urlaţi – AS Tufeni Băicoi 0-2 (0-1)

A marcat: -/George Bridinel (41, 78).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Ionuț David (Podenii Noi) și Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Ștefan Ștefan (Ploiești).

CLASAMENT

1. CS Păuleşti 11 9 1 1 46-13 28 (+10)

2. CS Blejoi 11 8 2 1 37-4 26 (+11)

3. CS Cornu 11 8 1 2 35-11 25 (+10)

4. AFC Astra II 11 7 2 2 24-12 23 (+8)

5. AS Tufeni Băicoi 11 6 2 3 20-16 20 (+2)

6. Avântul Măneciu 11 6 1 4 26-35 19 (+1)

7. AFC Băneşti-Urleta 11 5 3 3 24-9 18 (+3)

8. Teleajenul Văleni 11 5 3 3 26-18 18 (0)

9. Unirea Cocorăştii Colţ 11 5 0 6 16-22 15 (0)

10. CSO Plopeni 11 3 4 4 14-11 13 (-2)

11. Progresul Drăgăneşti 11 3 3 5 21-20 12 (-6)

12. Tricolorul Breaza 11 3 2 6 11-27 11 (-4)

13. Unirea Urlaţi 11 3 0 8 16-28 9 (-9)

14. CS Ceptura 11 2 2 7 13-30 8 (-10)

15. AFC Brebu 11 1 2 8 12-36 5 (-13)

16. Voința Surani 11 0 0 11 18-67 0 (-15)

Etapa a XII-a (30 octombrie-1 noiembrie): Unirea Cocorăştii Colţ – Tricolorul Breaza, AFC Băneşti-Urleta – CS Cornu, Voința Găzarul Surani – Avântul Măneciu, CS Blejoi – Progresul Drăgăneşti, AFC Astra II – CSO Teleajenul Vălenii de Munte, CSO Plopeni – AFC Brebu, AS Tufeni Băicoi – CS Păuleşti, Unirea Urlaţi – CS Ceptura.

Clasamentul include rezultatele etapei a XI-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*