Liga A Prahova – etapa a III-a

judet Teleajenul Vălenii de Munte – CS Ceptura 4-0 (1-0)

Au marcat: Alexandru Tudorache (16, 59), Lucian Cruceru (88), Mihai Grigore (90)/-.

Arbitri: Mihai Amorăriței (Câmpina) – Adrian Bobeică (Ploiești) și Ionuț David (Podenii Noi). Observator: Stelian Achimescu (Ploiești).

AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti 1-1 (0-0)

Au marcat: Bogdan Baciu (65)/Mădălin Popa (75).

Arbitri: Ionuț Neagu (Poienarii Apostoli) – Mihai Pandelea (Ploiești) și Romulus Sprânceană (Bușteni). Observator: Ionuț Borcan (Ploiești).

CS Păuleşti – Avântul Măneciu 8-1 (3-1)

Au marcat: Andrei Ciobanu (2, 47, 65), Gabriel Pătrașcu (8), Marius Mihai (34), Laurențiu Dumitru (76-penalti), Ștefăniță Vancea (89-autogol), Decebal Nae (90)/Vladimir Butufei (28-autogol).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Louis Oprescu și Cătălin Popovici (ambii, din Ploiești). Observator: Ioan Andreoiu (Câmpina).

Unirea Urlaţi – CS Cornu 1-2 (0-0)

Au marcat: Valeriu Rob (55)/Adrian Oae (67), Alexandru Jinga (85).

Arbitri: Bobi Codreanu (Ploiești) – Stelian Mălăroiu (Puchenii Mari) și Gabriel Răduță (Ploiești). Observator: Mihai Ionescu (Ploiești).

AS Tufeni Băicoi – Tricolorul Breaza 1-0 (0-0)

A marcat: Cătălin Comnoiu (50)/-.

Arbitri: Alex Vulpe – Robert Nuțu și Alexandru Chivu (toți, din Ploiești). Observator: Octavian Grigore (Ploiești).

CSO Plopeni – Unirea Cocorăştii Colţ 0-1 (0-1)

A marcat: -/Codrin Kiru (8).

Arbitri: Sergiu Târșoreanu (Tg. Nou) – Andrei Dan și Claudiu Dumitru (ambii, din Ploiești). Observator: Traian Notaru (Ploiești).

AFC Astra II – AFC Băneşti-Urleta 1-1 (1-0)

Au marcat: Mădălin Răileanu (43)/Andrei Roșu (61).

Arbitri: Bogdan Zahiu (Ploiești) – Doru Petre (Bucov) și Cristian Lefter (Urlați). Observator: Marian Deaconu (Ploiești).

CS Blejoi – Voința Găzarul Surani 15-0 (5-0)

Au marcat: Cristian Vasile (18), Mircea Ivan (26, 37, 41, 50, 64, 74, 76), Irinel Dumitru (31-penalti, 69), Teodor Bojoagă (41), Andrei Vlaicu (66), Marius Anghel (73, 79), Ilie Ioniță (87)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Florin Bureață (Ploiești) și Cristi Damian (Slănic). Observator: Vasile Radu (Ploiești).

Clasament

1. CS Blejoi 3 3 0 0 19-0 9 (+3)

2. CS Păuleşti 3 3 0 0 16-1 9 (+3)

3. AS Tufeni Băicoi 3 3 0 0 6-1 9 (+3)

4. AFC Astra II 3 2 1 0 6-2 7 (+1)

5. Teleajenul Văleni 3 2 0 1 10-6 6 (0)

6. CS Cornu 3 2 0 1 5-4 6 (+3)

7. AFC Băneşti-Urleta 3 1 1 1 4-2 4 (+1)

8. CS Ceptura 3 1 1 1 3-6 4 (+1)

9. Unirea Urlaţi 3 1 0 2 4-5 3 (-3)

10. Tricolorul Breaza 3 1 0 2 2-5 3 (0)

11. Unirea Cocorăştii Colţ 3 1 0 2 1-4 3 (0)

12. Avântul Măneciu 3 1 0 2 3-12 3 (0)

13. AFC Brebu 3 0 2 1 1-7 2 (-4)

14. Progresul Drăgăneşti 3 0 1 2 2-5 1 (-2)

15. CSO Plopeni 3 0 0 3 1-4 0 (-6)

16. Voința Găzarul Surani 3 0 0 3 2-21 0 (-3)

Etapa a IV-a (5-6 septembrie): Progresul Drăgăneşti – Teleajenul Vălenii de Munte, Avântul Măneciu – AFC Brebu, CS Cornu – CS Păuleşti, Tricolorul Breaza – Unirea Urlaţi, Unirea Cocorăştii Colţ – AS Tufeni Băicoi, AFC Băneşti-Urleta – CSO Plopeni, Voința Găzarul Surani – AFC Astra II, CS Ceptura – CS Blejoi.

Clasamentul include rezultatele etapei a III-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*