Liga A Prahova – etapa a II-a

judet Teleajenul Văleni – AFC Brebu 6-0 (3-0)

Au marcat: Alexandru Savu (30-autogol), Catrinel Beznea (33, 37), Liviu Cernea (67), Răzvan Catană (70), Alexandru Tudorie (90+3)/-.

Arbitri: Mădălin Dicu (Bucov) -Eduard Neagu (Poienarii Apostoli) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti). Observator: Tudor Negoiţă (Măgurele).

Progresul Drăgăneşti – CS Păuleşti 0-2 (0-0)

Au marcat: -/Gheorghe Bărăgan (76), Marius Mihai (82).

Arbitri: Robert Stanciu (Câmpulung Muscel) – Alin Ionică (Bertea) şi Diana Florea (Ploieşti). Observator: Constantin Safta (Iordăcheanu).

Avântul Măneciu – Unirea Urlaţi 2-1 (0-1)

Au marcat: Ovidiu Onea (57, 78)/Nicolae Ghiţă (24).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) – Laurenţiu Dragu (Colceag) şi Gabriel Brăilă (Ploieşti). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

CS Cornu – AS Tufeni Băicoi 1-2 (0-2)

Au marcat: Alexandru Zamfir (75)/Radu Burlacu (18), Marius Mustafa (26-autogol).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) – Cristian Lefter (Urlaţi) şi Mihai Vizitiu (Ploieşti). Observator: Mugurel Drăgănescu (Breaza).

Tricolorul Breaza – CSO Plopeni 1-0 (0-0)

A marcat: Valentin Sandu (61-autogol)/-.

Arbitri: Andrei Moroiţă – Octavian Ciorăscu şi Sorin Nistor (toţi, din Ploieşti). Observator: Mihai Ion (Ploieşti).

Unirea Cocorăştii Colţ – AFC Astra II 0-1 (0-1)

A marcat: -/Costin Gheorghe (24).

Arbitri: Laurenţiu Piciu (Ploieşti) – Ştefan Călăraşu (Câmpina) şi Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Ion Andreoiu (Ploieşti).

AFC Băneşti-Urleta – CS Blejoi 0-1 (0-0)

A marcat: -/Valentin Stăncescu (67).

CS Ceptura – Voința Găzarul Surani 3-2

Au marcat: Ionuţ Lascu (15), Ionuţ Dinu (19), Bogdan Tănase (87)/Evelin Ionescu (52), George Oancea (62).

Arbitri: Bogdan Zahiu – Alexandru Chioibaşu şi Gabriel Enache (toţi, din Ploieşti). Observator: Răzvan Dincuţă (Ploieşti).

CLASAMENT

1. CS Păuleşti 2 2 0 0 8-0 6 (+3)

2. AS Tufeni Băicoi 2 2 0 0 5-1 6 (+3)

3. AFC Astra II 2 2 0 0 5-1 6 (+3)

4. CS Blejoi 2 2 0 0 4-0 6 (+3)

5. CS Ceptura 2 1 1 0 3-2 4 (+1)

6. AFC Băneşti-Urleta 2 1 0 1 3-1 3 (0)

7. Teleajenul Văleni 2 1 0 1 6-6 3 (0)

8. CS Cornu 2 1 0 1 3-3 3 (0)

9. Unirea Urlaţi 2 1 0 1 3-3 3 (0)

10. Tricolorul Breaza 2 1 0 1 2-4 3 (0)

11. Avântul Măneciu 2 1 0 1 2-4 3 (0)

12. AFC Brebu 2 0 1 1 0-6 1 (-2)

13. CSO Plopeni 2 0 0 2 1-3 0 (-3)

14. Progresul Drăgăneşti 2 0 0 2 1-4 0 (-3)

15. Voința Găzarul Surani 2 0 0 2 2-6 0 (-3)

16. Unirea Cocorăştii Colţ 2 0 0 2 0-4 0 (-3)

Etapa a III-a (28-30 august): Teleajenul Văleni – CS Ceptura, AFC Brebu – Progresul Drăgăneşti, CS Păuleşti – Avântul Măneciu, Unirea Urlaţi – CS Cornu, AS Tufeni Băicoi – Tricolorul Breaza, CSO Plopeni – Unirea Cocorăştii Colţ, AFC Astra II – AFC Băneşti-Urleta, CS Blejoi – Voința Găzarul Surani.

Clasamentul include rezultatele etapei a II-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*