Liga A Prahova – etapa a 20-a

judet CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti 2-1 (0-0)

Au marcat: Cătălin Micloiu (70), Ciprian Pura (90)/Ionuţ Oprea (90+3).

Arbitri: Sergiu Tîrşoreanu (Tg. Nou) – Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa) şi Gabriel Brăilă (Ploieşti). Observator: Stelian Achimescu (Ploieşti).

Avântul Măneciu – Teleajenul Văleni 2-0 (1-0)

Au marcat: Cosmin Stoian (43), Ovidiu Onea (83)/-.

Arbitri: Andrei Moroiţă – Alexandru Chivu şi Claudiu Dumitru (toţi, din Ploieşti). Observator: Ioan Andreoiu (Ploieşti)

CS Cornu – AFC Brebu 2-0 (2-0)

Au marcat: Iustin Şovăială (10, 23)/-.

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Sorin Nistor (Ploieşti) şi Romulus Sprânceană (Buşteni). Observator: Radu Vasile (Ploieşti).

Tricolorul Breaza – CS Păuleşti 1-2 (1-0)

Au marcat: Adrian Vintilă (6)/Andrei Ciobanu (80), Costin Pantilimonescu (87).

Arbitri: Mădălin Marinescu (Ploieşti) – Alin Ionică (Bertea) şi Luis Oprescu (Ploieşti). Observator: Decu Crîngaşu (Bertea).

Unirea Cocorăştii Colţ – Unirea Urlaţi 3-1 (3-1)

Au marcat: Gheorghiţă Matei (20-penalti), Florin Bălan (22), Giorgian Durlea (36)/Valeriu Rob (44).

Arbitri: Alex Vulpe – Florin Bureaţă (ambii, din Ploieşti) şi Mădălina Crăciun (Negoieşti, Brazi). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

AFC Băneşti-Urleta – AS Tufeni Băicoi 3-1 (1-0)

Au marcat: Adrian Stăncescu (22), Alexandru Petrescu (68, 87-penalti)/Ionuţ Braşoveanu (83).

Arbitri: Viorel Căunei (Plopeni) – Valentin Dumitru (Gherghiţa) şi Cătălin Popovici (Ploieşti). Observator: Ionuţ Borcan (Ploieşti).

Voința Găzarul Surani – CSO Plopeni 1-2 (0-1)

Au marcat: Narcis Sîrghie (70)/Alexandru Vasile (13), Ciprian Copilu (87).

Arbitri: Bogdan Zahiu – Mihai Pandelea şi Andrei Bobeică (toţi, din Ploieşti). Observator: Traian Notaru (Ploieşti).

CS Blejoi – AFC Astra II 4-0 (2-0)

Au marcat: Gheorghe Dragoş (9, 78), Adrian Stăncescu (19), Mircea Ivan (49)/-.

Arbitri: Robert Nuţu – Emil Mateescu (ambii, din Ploieşti) şi Stelian Mălăroiu (Bucureşti). Observator: Octavian Grigore (Ploieşti).

Clasament

1. CS Păuleşti 20 17 1 2 85-16 52 (+22)

2. CS Blejoi 20 15 3 2 61-8 48 (+18)

3. CS Cornu 20 14 2 4 56-22 44 (+14)

4. AFC Băneşti-Urleta 20 12 4 4 48-14 40 (+10)

5. Avântul Măneciu 20 11 3 6 48-42 36 (+3)

6. Teleajenul Văleni 20 9 5 6 43-31 32 (+2)

7. CSO Plopeni 20 9 5 6 30-19 32 (+5)

8. AS Tufeni Băicoi 20 9 4 7 35-37 31 (+1)

9. AFC Astra II 20 8 4 8 41-36 28 (+1)

10. Unirea Cocorăştii Colţ20 8 1 11 30-37 25 (-5)

11. Tricolorul Breaza 20 6 3 11 21-42 21 (-9)

12. Progresul Drăgăneşti 20 5 5 10 33-47 20 (-10)

13. Unirea Urlaţi 20 6 1 13 26-49 19 (-11)

14. CS Ceptura 20 5 3 12 22-54 18 (-15)

15. AFC Brebu 20 2 3 15 20-59 9 (-21)

16. Voința Surani 20 0 1 19 23-109 1 (-29)

Etapa a XXI-a (8-10 aprilie): Progresul Drăgăneşti – Avântul Măneciu (în tur: 2-3), CSO Teleajenul Vălenii de Munte – CS Cornu (1-1), AFC Brebu – Tricolorul Breaza (1-2), CS Păuleşti – Unirea Cocorăştii Colţ (5-2), Unirea Urlaţi – AFC Băneşti-Urleta (0-7), AS Tufeni Băicoi – Voința Găzarul Surani (3-1), CSO Plopeni – CS Blejoi (1-0), AFC Astra II – CS Ceptura (2-1).

Clasamentul include rezultatele etapei a XX-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*