Doliu fotbalistic pentru Petrolul: a bătut și Iașiul pe Ilie Oană

petriasi Într-o zi de doliu național, Petrolul a afișat un doliu fotbalistic și a pierdut pe teren propriu cu CSMS Iași, scor 1-2. S-a jucat la fel de rău ca și cu Voluntariul, chiar dacă a venit Stoichiță, cu o singură sclipire, cea a lui Benga, autorul golului petrolist, în minutul 13. Vasile Gheorghe a fost omul meciului, cu o bijuterie de gol, în minutul 4, dar și cu o pasă decisivă pentru Frăsinescu la golul victoriei din minutul 86. De remarcat și faptul că Pecanha a gafat iar pe final cu Iașiul, așa cum a făcut-o și în tur.

În rest, Petrolul nu a jucat nimic, superioritatea Iașiului la mijlocul terenului fiind evidentă, Bucșa și Tudose fiind inexistenți pentru Petrolul, în zona mediană. În celelalte zone au fost inexistenți alții, Benga fiind singurul care poate primi notă de trecere.

Un nou eșec, chiar și cu un nou antrenor. Atât!