Doar egal cu HCM Roman

csmploiestifete Handbalistele de la CSM Ploiești au remizat cu HCM Roman, în meciul jucat în sala Olimpia, scor 31-31. După victoria entuziasmantă din meciul de pe terenul Coronei Brașov, fetele antrenate de Neven Hrupec au avut o primă repriză de coșmar, cu HCM Roman, la pauză oaspetele având un avantaj de 6 goluri. În partea secundă, CSM Ploiești a început cursa de urmărire și a reușit să obțină un punct dintr-un meci cu două reprize antagonice.

Oricum, deși poate fi considerat un rezultat nefavorabil, în fapt acest punct obținut cu HCM Roman este util, echipa moldoveană fiind, totuși, una dintre formațiile bune ale Ligii Naționale. De altfel, punctul obținut este primul pentru ploieștence în ultimele cinci partide oficiale cu HCM Roman.