Campionatul județean de fotbal

ligaprahova SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a III-a

Cetatea Coada Izvor – Tineretul Berceni 6-3

AS Dâmbu – CS Șirna Varnița 1-4

Vulturii Proviţa de Sus – Intersport Filipeşti 3-2

Caraimanul Buşteni – Real Rio Cocoşeşti 1-3

Prahova Tg. Vechi – Petrolul Băicoi 1-0

Unirea Lipăneşti – Avântul Tomşani 2-1

Ştiinţa Albeşti – Unirea Teleajen 2-1

Rapid Mizil – Viitorul Ariceşti 4-3

CLASAMENT

1. CS Șirna Varnița 3 3 0 0 9-3 9

2. Real Rio Cocoşeşti 3 3 0 0 7-1 9

3. Rapid Mizil 3 2 1 0 5-3 7

4. Petrolul Băicoi 3 2 0 1 14-1 6

5. Cetatea Coada Izvor 3 2 0 1 15-5 6

6. Viitorul Ariceşti 3 2 0 1 8-5 6

7. Vulturii Proviţa 3 2 0 1 6-5 6

8. Intersport Filipeşti 3 1 1 1 7-6 4

9. Avântul Tomşani 3 1 1 1 4-3 4

10. Prahova Tg. Vechi 3 1 1 1 1-3 4

11. Tineretul Berceni 3 1 0 2 7-10 3

12. Ştiinţa Albeşti 3 1 0 2 3-7 3

13. Unirea Lipăneşti 3 1 0 2 2-13 3

14. Unirea Teleajen 3 0 0 3 1-4 0

15. Caraimanul Buşteni 3 0 0 3 5-10 0

16. AS Dâmbu 3 0 0 3 1-16 0

LIGA B PRAHOVA

Seria „NORD” – etapa a IV-a

Brădetul Ştefeşti – Tineretul G. Vitioarei 4-0

Podenii Noi Valea Dulce – Avântul Bertea 3-3

Gloria Vâlcăneşti – Avântul Măgureni 1-3

Voinţa Vărbilău – Luceafărul Drajna 1-0

Flacăra Mălăieşti – Măgura Trestioara 3-2

Voinţa 2009 Gornet – Voinţa Livadea 4-4

Progresul Aluniş – Muntenia Blejoi 2-3

CS Scorţeni Bordeni – Stejarul Goruna 4-0

Tinereţea Izvoarele – Voinţa Măgurele 3-1

CLASAMENT

1. Tinereţea Izvoarele 4 3 1 0 20-8 10

2. Brădetul Ştefeşti 4 3 1 0 10-1 10

3. Avântul Măgureni 4 2 2 0 10-2 8

4. Podenii Noi V. Dulce 4 2 2 0 10-6 8

5. CS Scorţeni Bordeni 4 2 1 1 11-9 7

6. Flacăra Mălăieşti 4 2 1 1 10-10 7

7. Voinţa 2009 Gornet 4 2 1 1 9-10 7

8. Muntenia Blejoi 4 2 0 2 9-11 6

9. Voinţa Livadea 4 1 2 1 14-13 5

10. Luceafărul Drajna 4 1 1 2 7-5 4

11. Avântul Bertea 4 1 1 2 8-9 4

12. Voinţa Măgurele 4 1 1 2 7-8 4

13. Stejarul Goruna 4 1 1 2 6-10 4

14. Voinţa Vărbilău 4 1 1 2 2-6 4

15. Progresul Aluniş 3 1 0 2 6-10 3

16. Tineretul G. Vitioarei 4 1 0 3 5-10 3

17. Gloria Vâlcăneşti 4 1 0 3 6-13 3

18. Măgura Trestioara 3 0 0 3 6-15 0

Seria „VEST” – etapa a IV-a

Rapid Ibrianu – Carpaţi Sinaia 3-2

Viitorul Predeşti – CS Brazi amânat

Viitorul P. Mari – Tineretul P. Burchii 3- 4

AS Tg. Vechi Stăncești – CS Valea Doftanei 5-2

ACS Aricești – Tricolor Băltiţa 3-1

Petrolul Ologeni – AS Potigrafu 3-3

AS Strejnic – Progresul Puchenii Moşneni 1-4

Energia Pietroşani – CS Scorţeni Mislea 2-4

NG Brătăşanca a stat.

CLASAMENT

1. CS Scorţeni Mislea 3 3 0 0 8-3 9

2. Petrolul Ologeni 3 2 1 0 11-5 7

3. Tineretul Poienarii Burchii 3 2 1 0 7-4 7

4. Rapid Ibrianu 4 2 1 1 8-8 7

5. AS Potigrafu 4 2 1 1 7-7 7

6. Progresul Puchenii Moşneni 3 2 0 1 10-4 6

7. AS Strejnic 4 2 0 2 7-8 6

8. Carpaţi MEFIN Sinaia 4 2 0 2 7-9 6

9. AS Tg. Vechi Stăncești 4 1 1 2 8-7 4

10. NG Brătăşanca 3 1 1 1 6-6 4

11. Tricolor Băltiţa 4 1 1 2 8-11 4

12. CS Brazi 2 1 0 1 3-2 3

13. ACS Aricești 4 1 0 3 7-8 3

14. Energia Pietroşani 3 1 0 2 6-10 3

15. CS Valea Doftanei 4 1 0 3 7-13 3

16. Viitorul Puchenii Mari 4 0 1 3 6-11 1

17. Viitorul Predeşti 0 0 0 0 0-0 0

Seria „EST” – etapa a III-a

Rapid Sălciile – AS Pleaşa 5-2

CS Brazi Negoieşti – Sportul V. Cucului 3-3

Progresul B. Grădiştea – Unirea Râfov 4-2

Petrolul 95 Ploieşti – Progresul Bucov 10-2

AS Româneşti – Gloria Plopu 1-1

Voinţa Vadu Părului – FC Oţelul Larissa 2-2

Sportul V. Călugărească – CS Brazi Popeşti 10-1

CSM I Ploieşti – AS Gherghiţa

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

*Jocul FC Oţelul Larissa – Sportul Valea Călugărească, din etapa a II-a, nedisputat, a fost omologat cu 0-3.

CLASAMENT

1. Petrolul 95 Ploieşti 3 3 0 0 28-3 9

2. Rapid Sălciile 3 2 1 0 11-4 7

3. Gloria Plopu 3 2 1 0 9-4 7

4. Progresul B. Grădiştea 3 2 1 0 6-3 7

5. Sportul V. Călugărească 3 2 0 1 13-2 6

6. AS Româneşti 3 1 2 0 5-3 5

7. Voinţa Vadu Părului 3 1 1 1 9-10 4

8. AS Pleaşa 2 1 0 1 6-5 3

9. CS Brazi Popeşti 2 1 0 1 6-12 3

10. FC Oţelul Larissa 2 0 1 1 2-5 1

11. CS Brazi Negoieşti 2 0 1 1 4-8 1

12. Progresul Bucov 3 0 1 2 4-15 1

13. Sportul Valea Cucului 3 0 1 2 3-16 1

14. CSM Ploieşti 1 0 0 1 2-5 0

15. AS Gherghiţa 1 0 0 1 0-4 0

16. Unirea Petrolul Râfov 3 0 0 3 4-13 0

LIGA C PRAHOVA – etapa I

Seria „VĂLENI-CÂMPINA”

Sportul Câmpina – Juventus Călineşti 4-2

Viitorul Mărgineni – Viitorul Ţipăreşti

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

Tricolor Coţofeneşti – Victoria Olteni 5-5

AS Mehedinţa – Viitorul Proviţa de Sus 0-1

Şoimii Apostolache – AS Podenii Vechi 0-0

Steaua Sângeru – AS Podenii Noi 6-2

Seria „TERITORIU”

AS Poienarii Burchii – Flacăra Filipeşti

(echipa gazdă nu s-a prezentat la joc)

Viitorul Crivina – AS Puşcaşi 1-0

CS Brazi 2 – Unirea Brăteşti 0-4

Prahova Tinosu – CS Şirna Tăriceni 2-6

Arizona Zalhanaua – Steaua Mărgineni 1-3

Tineretul B. Doamnei – Viitorul P. Burchii 3-2

Seria „MIZIL”

AS Balta Doamnei – Olimpia Cireșanu 2-4

Olimpia Gornet Cricov – Podgoria Vadu Săpat 5-2

Vulturul Zănoaga – Cricovul Cioceni 6-0

AS Viitorul Colceag – Viitorul Pantazi 3-1

Viticultorul Dârvari – Viitorul Iordăcheanu 1-2

Speranţa Olari a stat.

Clasamentele includ rezultatele etapei din 29-30 august, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*