Campionatul județean de fotbal – rezultate și clasamente

ligaprahova SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XXVIII-a

Intersport Filipeşti – Petrolul Băicoi           1-3

Unirea Teleajen – Unirea Urlaţi                            2-2

CS Șirna Varnița – Cetatea Coada Izvor     0-0

Vulturii Proviţa de Sus – Voinţa Ciorani*  3-0

Real Rio Cocoşeşti – Tinereţea Izvoarele    5-4

Tineretul Berceni – Avântul Tomşani                   1-3

AS Dâmbu – Caraimanul Buşteni               2-4

Ştiinţa Albeşti – AS Tufeni Băicoi              1-1

 

CLASAMENT

  1. AS Tufeni Băicoi 28 23      2        3        95-25           71
  2. Unirea Urlaţi 28      18      2        8        52-37           56
  3. Petrolul Băicoi 28 15      4        9        60-38           49
  4. Real Rio Cocoşeşti 28 14      5        9        62-40           47
  5. CS Șirna Varnița 28 14      5        9        54-39           47
  6. Cetatea Coada Izvor 28 13      6        9        58-49           45
  7. Intersport Filipeşti 28 13      4        11      52-46           43
  8. Vulturii Proviţa 28      12      2        14      53-62           38
  9. Tineretul Berceni 28 11      4        13      49-48           37
  10. Caraimanul Buşteni 28 11 4        13      48-52           37
  11. Voinţa Ciorani * 28      11      2        15      51-58           35
  12. Avântul Tomşani 28 10      5        13      46-53           35
  13. Unirea Teleajen 28 9        5        14      50-75           32
  14. Ştiinţa Albeşti 28      8        3        17      40-77           27
  15. AS Dâmbu 28      6        5        17      45-78           23
  16. Tinereţea Izvoarele 28 6        2        20      45-83           20

*Echipă retrasă în retur.

 

LIGA B PRAHOVA

 

Seria ”NORD” – etapa a XXVIII-a

Tineretul Gura Vitioarei – Flacăra Mălăieşti         6-2

Victoria Olteni – Progresul Aluniş              3-1

Voinţa Măgurele – Voinţa 2009 Gornet      amânat

Gloria Vâlcăneşti – Avântul Bertea             6-3

Brădetul Ştefeşti – Podenii Noi Valea Dulce         3-2

Victoria Bordeni – Unirea Tr. Lipăneşti      6-2

Voinţa Livadea – Stejarul Goruna               2-2

Voinţa Vărbilău – Luceafărul Drajna          2-5

 

CLASAMENT

  1. Unirea Tr. Lipăneşti 28      17      5        6        72-52           56
  2. Victoria Bordeni 28      18      1        9        68-51           55
  3. Tineretul Gura Vitioarei 28 15      4        9        71-59           49
  4. Avântul Bertea 28 16      0        12      68-68           48
  5. Brădetul Ştefeşti 27      13      5        9        76-54           44
  6. Flacăra Mălăieşti 28      13      4        11      74-64           43
  7. Podenii Noi Valea Dulce 28 13      3        12      66-69           42
  8. Voinţa Livadea 28 12      4        12      65-67           40
  9. Gloria Vâlcăneşti 28      13      1        14      59-61           40
  10. Victoria Olteni 28      11      4        13      65-70           37
  11. Stejarul Goruna C. Mislii 28 10      6        12      68-63           36
  12. Voinţa Măgurele 27      10      6        11      67-67           36
  13. Voinţa 2009 Gornet 26 10      5        11      73-72           35
  14. Luceafărul Drajna 28      8        5        15      63-79           29
  15. Progresul Aluniş 28      7        7        14      63-77           28
  16. Voinţa Vărbilău 28      4        4        20      43-88           16

 

Seria ”VEST” – etapa a XXVIII-a

AS Mislea – Carpaţi MEFIN Sinaia            6-2

Viitorul Ariceşti – Energia Pietroşani                   6-1

NG Brătăşanca – AS Strejnic                      7-4

Viitorul Puchenii Mari – Viitorul Crivina   2- 2

AS Potigrafu – Progresul Puchenii Moşneni         0-7

Tineretul P. Burchii – CS Valea Doftanei    2-3

Viitorul Predeşti – AS Tg. Vechi Stăncești

(joc întrerupt în minutul 40, la scorul de 0-0)

CS Brazi – CSC Poiana Câmpina*             3-0

 

CLASAMENT

  1. Viitorul Ariceşti 28      18      7        3        90-41           61
  2. Viitorul Puchenii Mari 27      17      4        6        74-41           55
  3. AS Mislea 28      16      5        7        73-42           53
  4. Prog. Puchenii Moşneni 28 17      1        10      73-51           52
  5. Carpaţi Sinaia           28      14      8        6        67-37           50
  6. NG Brătăşanca 28 15      5        8        80-58           50
  7. AS Tg. Vechi Stăncești 26 14      6        6        54-37           48
  8. CS Valea Doftanei 28      12      6        10      74-60           42
  9. Energia Pietroşani 28      11      9        8        78-69           42
  10. AS Strejnic 28      10      6        12      76-81           36
  11. Viitorul Predeşti 27      10      5        12      62-70           35
  12. Tineretul P. Burchii 28 9        5        14      67-74           32
  13. CS Brazi 28      8        7        13      55-73           31
  14. CSC Poiana Câmpina* 28 5        3        20      37-74           18
  15. AS Potigrafu 28      3        2        23      32-88           11
  16. Viitorul Crivina 28      2        3        23      31-127        9

 

Seria ”EST” – etapa a XXIV-a

AS Pleaşa – Sportul Valea Cucului             6-1

Sp. V. Călugărească – Voinţa Vadu Părului         7-1

Iany Sport Ploiești* – Progresul Bucov      0-3

Rapid Mizil – AS Gherghiţa                        2-0

Petrolul 95 Ploieşti – CS Brazi Popeşti       8-4

Progresul Boldeşti Grădiştea – Gloria Plopu        1-3

Unirea Petrolul Râfov – Oţelul Larissa

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

 

CLASAMENT

  1. Rapid Mizil 24      18      4        2        78-27           58
  2. Petrolul 95 Ploieşti 24      16      2        6        88-37           50
  3. Gloria Plopu 24      15      4        5        56-26           49
  4. Progresul Bucov 24      13      4        7        55-45           43
  5. AS Gherghiţa 24      9        9        6        46-33           36
  6. AS Pleaşa 24      11      3        10      55-56           36
  7. Sp. V. Călugărească 24      11      2        11      61-53           35
  8. FC Oţelul Larissa 22      10      5        7        50-43           35
  9. Prog. Boldeşti Grădiştea 24 10      4        10      48-56           34
  10. Unirea Petrolul Râfov 23 6        3        14      39-62           21
  11. Sportul Valea Cucului 24 6        3        15      39-72           21
  12. CS Brazi Popeşti 24      5        5        14      37-62           20
  13. Voinţa Vadu Părului 23      5        2        16      25-68           17
  14. Iany Sport Ploiești 24      4        4        16      19-56           16

 

LIGA C PRAHOVA

 

Seria ”TERITORIU” – etapa a XXIV-a

Arizona Zalhanaua – Prahova Tinosu                  6-4

Steaua Mărgineni – AS Puşcaşi                            nedisputat

Viitorul Poienarii Burchii – Voinţa Măneşti

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

CS Şirna Tăriceni – Petrolul Ologeni          2-3

Tineretul Balta Doamnei – Tricolor Băltiţa 4-4

AS Poienarii Burchii – AS Balta Doamnei  4-0

AS Româneşti a stat.

 

CLASAMENT

  1. Tricolor Băltiţa 22 14      3        5        63-35           45
  2. AS Poienarii Burchii 22      14      2        6        69-39           44
  3. Petrolul Ologeni 21      14      2        5        69-41           44
  4. AS Româneşti 22      13      4        5        51-32           43
  5. Arizona Zalhanaua 23      12      3        8        55-39           39
  6. AS Balta Doamnei 22      11      2        9        57-44           35
  7. Viitorul Poienarii Burchii 21 9        4        8        37-39           31
  8. Tineretul Balta Doamnei 22 8        6        8        51-52           30
  9. CS Şirna Tăriceni 22      7        3        12      55-50           24
  10. Prahova Tinosu 21      7        1        13      44-61           22
  11. Steaua Mărgineni 21      6        2        13      27-51           20
  12. AS Puşcaşi 22      5        4        13      40-71           19
  13. Voinţa Măneşti 21      2        2        17      31-95           8

 

Seria ”MIZIL” – etapa a XXI-a

Viitorul Pantazi – Rapid Sălciile                           1-5

Viitorul Colceag – Olimpia Cireșanu                    3-1

Cricovul Cioceni – Viitorul Iordăcheanu              3-3

Vulturul Zănoaga – Podgoria Vadu Săpat            3-1

Speranţa Olari – Unirea Petrolul Râfov II*           3-0

Olimpia Gornet Cricov – AS Dârvari Coslegi      2-4

 

CLASAMENT

  1. Rapid Sălciile 21      18      2        1        103-20        56
  2. Olimpia Gornet Cricov 21 14      2        5        56-34           44
  3. AS Viitorul Colceag 21      12      3        6        68-49           39
  4. Olimpia Cireșanu 21      11      5        5        53-34           38
  5. Vulturul Zănoaga 21      12      2        7        46-43           38
  6. Viitorul Iordăcheanu 21      9        3        9        46-39           30
  7. AS Dârvari Coslegi 20      8        5        7        36-47           29
  8. Podgoria Vadu Săpat 21 8        3        10      62-58           27
  9. Speranţa Olari 21      8        2        11      45-54           26
  10. Viitorul Pantazi 21      4        3        14      33-67           15
  11. Unirea Petrolul Râfov II* 21 3        0        18      17-71           9
  12. Cricovul Cioceni 20      2        2        16      32-81           8

 

Seria ”VĂLENI-CÂMPINA” – etapa a XXI-a

Juventus Călineşti – Avântul Măgureni      1-4

Flacăra Filipeşti de Târg – Viitorul Ţipăreşti        1-0

Steaua Sângeru – Tricolor Coţofeneşti                 2-2

Viitorul Mărgineni – AS Măgura Trestioara         2-5

AS Podenii Vechi – Şoimii Apostolache     1-2

AS Mehedinţa – AS Podenii Noi                 1-3

CLASAMENT

  1. Avântul Măgureni 21 15      1        5        59-29           46
  2. AS Podenii Vechi 21 11      3        7        62-38           36
  3. Flacăra Filipeşti 21      11      3        7        54-36           36
  4. Şoimii Apostolache 21 11      3        7        46-35           36
  5. AS Măgura Trestioara 21 11      3        7        62-55           36
  6. AS Podenii Noi 21      9        4        8        53-38           31
  7. Steaua Sângeru 21 8        3        10      56-56           27
  8. Tricolor Coţofeneşti 21 7        4        10      43-59           25
  9. Juventus Călineşti 21 7        3        11      30-42           24
  10. Viitorul Mărgineni 20 7        1        12      30-50           22
  11. Viitorul Ţipăreşti 21 7        0        14      31-54           21
  12. AS Mehedinţa 20      6        2        12      32-66           20

Clasamentele includ rezultatele etapei din 30-31 mai, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*