Campionatul judetean de fotbal

ligaprahova SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a XXI-a

CS Șirna Varnița – Intersport Filipeşti 1-1

Cetatea Coada Izvor – Real Rio Cocoşeşti 8-1

AS Dâmbu – Petrolul Băicoi 0-9

Vulturii Proviţa – Avântul Tomşani 0-1

Caraimanul Buşteni – Unirea Teleajen 3-2

Prahova Tg. Vechi – Viitorul Ariceşti 1-0

Unirea Tr. Lipăneşti – Rapid Mizil 0-3

Ştiinţa Albeşti – Tineretul Berceni 1-1

Clasament

1. Petrolul Băicoi 21 17 2 2 80-10 53

2. Real Rio Cocoşeşti 21 16 2 3 49-22 50

3. Cetatea Coada Izvor 21 14 2 5 85-34 44

4. Rapid Mizil 21 13 2 6 63-29 41

5. Viitorul Ariceşti 21 10 4 7 46-40 34

6. Unirea Teleajen 20 10 4 6 35-32 34

7. CS Șirna Varnița 21 10 3 8 40-41 33

8. Avântul Tomşani 21 9 5 7 30-22 32

9. Vulturii Proviţa 21 10 2 9 32-29 32

10. Intersport Filipeşti 21 8 3 10 33-41 27

11. Tineretul Berceni 20 8 2 10 31-39 26

12. Prahova Tg. Vechi 21 5 5 11 21-32 20

13. Ştiinţa Albeşti 20 5 2 13 30-66 17

14. Caraimanul Buşteni 21 4 3 14 38-58 15

15. Unirea Tr. Lipăneşti 21 4 3 14 34-67 15

16. AS Dâmbu 20 1 0 19 19-104 3

LIGA B PRAHOVA

Seria „NORD” – etapa a XXIV-a

Voinţa Vărbilău – Muntenia Blejoi 1-3

Voinţa 2009 Gornet – Stejarul Goruna 4-2

Flacăra Mălăieşti – Voinţa Măgurele 2-2

Tineretul Gura Vitioarei – Luceafărul Drajna 1-1

Avântul Măgureni – Voinţa Livadea 4- 2

Brădetul Ştefeşti – Măgura Trestioara 1-1

CS Scorţeni Bordeni – Podenii Noi Valea Dulce 4-1

Progresul Aluniş – Avântul Bertea 3-0

Gloria Vâlcăneşti – Tinereţea Izvoarel e 1-1

*Jocul Podenii Noi Valea Dulce – Tinereţea Izvoarele, din etapa a XXIII-a, pe teren 7-1, a fost omologat cu 0-3.

Clasament

1. Brădetul Ştefeşti 24 16 7 1 76-25 55

2. Voinţa 2009 Gornet 24 12 7 5 84-44 43

3. Avântul Măgureni 24 12 6 6 61-31 42

4. Tineretul Gura Vitioarei 24 12 4 8 52-54 40

5. Flacăra Mălăieşti 24 10 7 7 51-43 37

6. Luceafărul Drajna 24 11 4 9 55-59 37

7. Măgura Trestioara 24 11 3 10 56-54 36

8. CS Scorţeni Bordeni 24 11 1 12 60-58 34

9. Voinţa Măgurele 24 9 7 8 44-49 34

10. Progresul Aluniş 24 9 7 8 41-47 34

11. Stejarul Goruna C. Mislii 24 9 6 9 49-46 33

12. Voinţa Livadea 24 8 8 8 52-47 32

13. Muntenia Blejoi 24 9 2 13 50-63 29

14. Tinereţea Izvoarele 24 7 6 11 57-57 27

15. Podenii Noi V. Dulce 24 7 6 11 54-75 27

16. Gloria Vâlcăneşti 24 7 5 12 39-55 26

17. Voinţa Vărbilău 24 4 8 12 21-51 20

18. Avântul Bertea 24 2 6 16 29-73 12

Seria „VEST” – etapa a XXIV-a

AS Tg. Vechi Stăncești – Progresul P. Moşneni 1-2

ACS Aricești – CS Scorţeni Mislea 3-2

Carpaţi MEFIN Sinaia – CS Valea Doftanei

(echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală)

Tineretul Poienarii Burchii – AS Potigrafu 2-5

Rapid Ibrianu – Tricolor Băltiţa 2-1

NG Brătăşanca – Viitorul Predeşti 5-1

AS Strejnic – CS Brazi 5-2

Viitorul Puchenii Mari, Petrolul Ologeni au stat.

Clasament

1. Rapid Ibrianu 22 14 6 2 56-29 48

2. AS Strejnic 21 13 3 5 54-32 42

3. CS Scorţeni Mislea 21 13 3 5 42-22 42

4. CS Brazi 20 11 5 4 47-27 38

5. Petrolul Ologeni 21 12 2 7 53-46 38

6. AS Potigrafu 22 10 6 6 40-38 36

7. Progresul Puchenii Moşneni 21 11 0 10 48-36 33

8. Tg. Vechi Stăncești 22 8 4 10 31-34 28

9. Tineretul Poienarii Burchii 22 8 4 10 40-52 28

10. Carpaţi MEFIN Sinaia 21 8 3 10 41-39 27

11. Tricolor Băltiţa 21 8 3 10 44-47 27

12. CS Valea Doftanei 21 8 3 10 38-47 27

13. ACS Aricești 21 8 2 11 41-46 26

14. Viitorul Puchenii Mari 21 6 4 11 48-55 22

15. Viitorul Predeşti 20 3 1 16 37-72 10

16. NG Brătăşanca 21 2 3 16 26-64 9

Seria „EST” – etapa a XXI-a

Sportul Valea Cucului – Unirea Petrolul Râfov 5-0

Rapid Sălciile – Progresul Bucov

(joc întrerupt în minutul 41, la scorul de 8-0, întrucât echipa

oaspete a rămas în 6 jucători)

CS Brazi Negoieşti – Gloria Plopu 3-2

Progresul Boldeşti Grădiştea – STĂ

Petrolul 95 Ploieşti – CS Brazi Popeşti 6-2

AS Româneşti – AS Gherghiţa 6-3

Voinţa Vadu Părului – CSM Ploieşti 0-4

Sportul Valea Călugărească – AS Pleaşa 5-0

Clasament

1. Sp. Valea Călugărească 19 16 0 3 69-12 48

2. Petrolul 95 Ploieşti 19 14 1 4 86-31 43

3. Gloria Plopu 20 12 3 5 53-33 39

4. Rapid Sălciile 19 11 4 4 70-34 37

5. CSM Ploieşti 19 12 1 6 57-27 37

6. CS Brazi Negoieşti 20 11 3 6 58-41 36

7. Progresul B. Grădiştea 19 10 3 6 34-40 33

8. AS Româneşti 19 8 6 5 50-40 30

9. AS Pleaşa 20 9 1 10 56-46 28

10. Progresul Bucov 19 7 3 9 39-53 24

11. AS Gherghiţa 20 6 2 12 28-55 20

12. CS Brazi Popeşti 20 6 0 14 45-75 18

13. Sportul Valea Cucului 20 3 3 14 28-79 12

14. Voinţa Vadu Părului 19 3 1 15 24-78 10

15. Unirea Petrolul Râfov 20 2 1 17 30-83 7

LIGA C PRAHOVA – etapa XV-a

Seria „TERITORIU”

Unirea Bărcănești – CS Şirna Tăriceni 3-3

Viitorul Crivina – Steaua Mărgineni 0-2

CS Brazi 2 – Viitorul Poienarii Burchii 4-5

Prahova Tinosu – Tineretul Balta Doamnei 2-2

Arizona Zalhanaua – Flacăra Filipeşti 3-0

AS Puşcaşi – Unirea Brăteşti 0-1

Clasament

1. Flacăra Filipeşti de Târg 14 11 1 2 38-17 34

2. Unirea Brăteşti 15 10 3 2 36-11 33

3. Steaua Mărgineni 15 9 4 2 43-21 31

4. Arizona Zalhanaua 14 7 2 5 32-30 23

5. CS Brazi 2 15 6 3 6 29-29 21

6. Viitorul Poienarii Burchii 14 6 3 5 28-28 21

7. Tineretul Balta Doamnei 15 5 3 7 38-36 18

8. Viitorul Crivina 14 3 2 9 21-41 11

9. CS Şirna Tăriceni 14 3 2 9 26-52 11

10. Prahova Tinosu 15 2 3 10 27-49 9

11. AS Puşcaşi 14 2 2 10 20-33 8

12. Unirea Bărcănești 4 1 2 1 5-6 5

Seria „MIZIL”

AS Balta Doamnei – Viitorul Pantazi 2-2

Olimpia Gornet Cricov – Viitorul Iordăcheanu 2-3

Vulturul Zănoaga – AS Poienarii Burchii 5-1

Viitorul Colceag – Prahova 2010 Tomşani 5-2

Viticultorul Dârvari – Olimpia Cireșanu 2-4

Podgoria Vadu Săpat – Cricovul Cioceni 3-0

Clasament

1. Olimpia Cireșanu 13 10 1 2 48-20 31

2. Olimpia Gornet Cricov 13 9 2 2 42-29 29

3. Viitorul Iordăcheanu 13 6 4 3 27-28 22

4. Viticultorul Dârvari 13 7 1 5 29-33 22

5. Viitorul Colceag 13 6 2 5 42-39 20

6. AS Balta Doamnei 13 5 4 4 40-36 19

7. Vulturul Zănoaga 13 4 3 6 26-23 15

8. Podgoria Vadu Săpat 13 4 2 7 34-37 14

9. Cricovul Cioceni 13 4 2 7 23-31 14

10. AS Poienarii Burchii 3 1 0 2 8-11 3

11. Viitorul Pantazi 13 0 3 10 18-42 3

12. Prahova 2010 Tomşani 3 0 0 3 4-12 0

Seria „VĂLENI-CÂMPINA”

Sportul Câmpina – Viitorul Proviţa 2-2

AS Găgeni – AS Podenii Vechi 1-1

Tricolor Coţofeneşti – AS Podenii Noi

(echipa gazdă nu a asigurat asistenţa medicală)

AS Mehedinţa – Steaua Sângeru 4-6

Şoimii Apostolache – Juventus Călineşti 13-1

Viitorul Ţipăreşti – Victoria Olteni 1-0

Clasament

1. Şoimii Apostolache 15 11 2 2 57-20 35

2. AS Podenii Vechi 15 10 4 1 34-15 34

3. Steaua Sângeru 15 10 2 3 49-26 32

4. Sportul Câmpina 15 8 6 1 46-19 30

5. Viitorul Proviţa d 15 9 3 3 35-27 30

6. Victoria Olteni 15 6 1 8 33-34 19

7. Tricolor Coţofeneşti 14 5 4 5 27-32 19

8. AS Mehedinţa 15 5 0 10 28-42 15

9. Juventus Călineşti 15 4 3 8 21-42 15

10. Viitorul Ţipăreşti 15 3 1 11 21-40 10

11. AS Podenii Noi 14 2 1 11 28-48 7

12. AS Găgeni 15 2 1 12 5-39 7

Clasamentele includ rezultatele etapei din 16-17 aprilie, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*