Campionatul județean de fotbal – 15 septembrie 2015

ligaprahova SUPERLIGA B PRAHOVA – etapa a V-a

CS Șirna Varnița – Tineretul Berceni 1-3

Cetatea Coada Izvor – Intersport Filipeşti 8-2

AS Dâmbu – Real Rio Cocoşeşti 2-8

Vulturii Proviţa de Sus – Petrolul Băicoi 3-2

Caraimanul Buşteni – Avântul Tomşani 0-3

Prahova Tg. Vechi – Unirea Teleajen 2-2

Unirea Lipăneşti – Viitorul Ariceşti 6-2

Ştiinţa Albeşti – Rapid Mizil 1-4

CLASAMENT

1. Real Rio Cocoşeşti 5 5 0 0 18-3 15

2. CS Șirna Varnița 5 4 0 1 12-6 12

3. Rapid Mizil 5 3 1 1 10-6 10

4. Petrolul Băicoi 5 3 0 2 21-5 9

5. Cetatea Coada Izvor 5 3 0 2 23-9 9

6. Viitorul Ariceşti 5 3 0 2 15-13 9

7. Tineretul Berceni 5 3 0 2 12-12 9

8. Vulturii Proviţa 5 3 0 2 9-10 9

9. Avântul Tomşani 5 2 2 1 9-5 8

10. Intersport Filipeşti 5 2 1 2 15-16 7

11. Prahova Tg. Vechi 5 1 3 1 5-7 6

12. Unirea Lipăneşti 5 2 0 3 9-17 6

13. Unirea Teleajen 5 1 1 3 5-7 4

14. Ştiinţa Albeşti 5 1 0 4 6-16 3

15. Caraimanul Buşteni 5 0 0 5 6-18 0

16. AS Dâmbu 5 0 0 5 5-30 0

 

LIGA B PRAHOVA

Seria ”NORD” – etapa a VI-a

Brădetul Ştefeşti – Voinţa Livadea 4-1

Avântul Măgureni – Luceafărul Drajna 5-1

Gloria Vâlcăneşti – Tineretul Gura Vitioarei 1-5

Voinţa Vărbilău – Măgura Trestioara 2-2

Flacăra Mălăieşti – Stejarul Goruna Mislii 2-3

Voinţa 2009 Gornet – Muntenia Blejoi 5-1

Progresul Aluniş – Voinţa Măgurele 1-4

CS Scorţeni Bordeni – Avântul Bertea

(echipa oaspete a anunțat că nu se prezintă la joc)

Tinereţea Izvoarele – Podenii Noi V. Dulce 4-3

CLASAMENT

1. Brădetul Ştefeşti 6 4 2 0 15-3 14

2. Tinereţea Izvoarele 6 4 1 1 25-13 13

3. Voinţa 2009 Gornet 6 4 1 1 19-14 13

4. Avântul Măgureni 6 3 2 1 17-6 11

5. Podenii Noi V. Dulce 6 3 2 1 16-12 11

6. Voinţa Măgurele 6 3 1 2 16-11 10

7. Stejarul Goruna 6 3 1 2 11-12 10

8. Tineretul G. Vitioarei 6 3 0 3 13-13 9

9. Muntenia Blejoi 6 3 0 3 12-16 9

10. Voinţa Livadea 6 2 2 2 19-18 8

11. Avântul Bertea 5 2 1 2 10-10 7

12. CS Scorţeni Bordeni 5 2 1 2 13-14 7

13. Flacăra Mălăieşti 6 2 1 3 12-15 7

14. Progresul Aluniş 6 2 0 4 10-16 6

15. Luceafărul Drajna 6 1 2 3 9-11 5

16. Voinţa Vărbilău 6 1 2 3 5-12 5

17. Gloria Vâlcăneşti 6 1 0 5 9-21 3

18. Măgura Trestioara 6 0 1 5 11-25 1

Seria ”VEST” – etapa a VI-a

Rapid Ibrianu – AS Potigrafu 2-2

Tineretul P. Burchii – CS Valea Doftanei 3-3

Viitorul Puchenii Mari – Carpaţi Sinaia 5-3

AS Tg. Vechi Stăncești – Tricolor Băltiţa 0-0

Petrolul Ologeni – Progresul P. Moşneni 4-1

AS Strejnic – CS Scorţeni Mislea 3-2

NG Brătăşanca – CS Brazi

(joc întrerupt în minutul 50, la scorul de 2-1)

Energia Pietroşani – Viitorul Predeşti 1-3

ACS Aricești a stat.

CLASAMENT

1. CS Scorţeni Mislea 5 4 0 1 13-7 12

2. AS Potigrafu 6 3 2 1 11-10 11

3. Petrolul Ologeni 5 3 1 1 18-12 10

4. Progresul P. Moşneni 5 3 0 2 15-8 9

5. Carpaţi Sinaia 6 3 0 3 15-14 9

6. Rapid Ibrianu 6 2 3 1 12-12 9

7. AS Strejnic 5 3 0 2 10-10 9

8. Tricolor Băltiţa 6 2 2 2 14-14 8

9. Tineretul P. Burchii 5 2 2 1 10-12 8

10. Viitorul Puchenii Mari 6 2 1 3 15-16 7

11. CS Brazi 3 2 0 1 10-2 6

12. AS Tg. Vechi Stăncești 6 1 2 3 9-9 5

13. CS Valea Doftanei 6 1 2 3 12-18 5

14. NG Brătăşanca 4 1 1 2 7-9 4

15. Viitorul Predeşti 2 1 0 1 5-5 3

16. ACS Aricești 5 1 0 4 7-12 3

17. Energia Pietroşani 5 1 0 4 7-20 3

Seria ”EST” – etapa a V-a

Sportul Valea Cucului – AS Pleaşa 2-1

Rapid Sălciile – Unirea Petrolul Râfov

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

CS Brazi Negoieşti – Progresul Bucov 6-1

Progresul B. Grădiştea – Gloria Plopu 1-3

Petrolul 95 Ploieşti – FC Oţelul Larissa amânat

AS Româneşti – CS Brazi Popeşti 5-1

Voinţa Vadu Părului – AS Gherghiţa 0-3

Sportul V. Călugărească – CSM Ploieşti 0-2

*Jocul FC Oțelul Larissa – AS Românești, din etapa a IV-a, nedisputat, a fost omologat cu 0-3.

CLASAMENT

1. Gloria Plopu 5 4 1 0 15-6 13

2. AS Româneşti 5 3 2 0 13-4 11

3. Rapid Sălciile 4 3 1 0 14-5 10

4. Petrolul 95 Ploieşti 4 3 0 1 29-6 9

5. Sportul V. Călugărească 5 3 0 2 15-5 9

6. CS Brazi Negoieşti 4 2 1 1 12-10 7

7. Progresul B. Grădiştea 5 2 1 2 8-8 7

8. AS Pleaşa 4 2 0 2 11-9 6

9. CSM Ploieşti 4 2 0 2 9-9 6

10. Voinţa Vadu Părului 5 2 0 3 10-14 6

11. CS Brazi Popeşti 4 2 0 2 10-17 6

12. Sportul Valea Cucului 5 1 1 3 6-20 4

13. Progresul Bucov 5 1 1 3 7-22 4

14. AS Gherghiţa 4 1 0 3 4-9 3

15. FC Oţelul Larissa 3 0 0 3 0-9 0

16. Unirea Petrolul Râfov 4 0 0 4 5-15 0

 

LIGA C PRAHOVA – etapa a III-a

Seria ”VĂLENI-CÂMPINA”

Sportul Câmpina – Victoria Olteni 5-0

Viitorul Mărgineni – Viitorul Proviţa nedisputat

Tricolor Coţofeneşti – AS Podenii Vechi 1-3

AS Mehedinţa – AS Podenii Noi 3-5

Şoimii Apostolache – Steaua Sângeru 4-3

Viitorul Ţipăreşti – Juventus Călineşti 0-2

*Jocul Victoria Olteni – Viitorul Mărgineni, din etapa a II-a, nedisputat, a fost omologat cu 3-0.

CLASAMENT

1. Sportul Câmpina 3 2 1 0 10-3 7

2. Şoimii Apostolache 3 2 1 0 8-4 7

3. AS Podenii Vechi 3 2 1 0 6-3 7

4. Steaua Sângeru 3 2 0 1 10-6 6

5. Viitorul Proviţa 2 2 0 0 5-1 6

6. Viitorul Ţipăreşti 3 1 1 1 4-3 4

7. Victoria Olteni 3 1 1 1 8-10 4

8. Juventus Călineşti 3 1 0 2 4-5 3

9. AS Podenii Noi 3 1 0 2 8-13 3

10. Tricolor Coţofeneşti 3 0 1 2 7-12 1

11. AS Mehedinţa 3 0 0 3 5-9 0

12. Viitorul Mărgineni 2 0 0 2 0-6 0

Seria ”TERITORIU”

AS Poienarii Burchii – Unirea Brăteşti 0-1

Viitorul Crivina – CS Şirna Tăriceni 5-0

CS Brazi 2 – Steaua Mărgineni 2-2

Prahova Tinosu – Viitorul Poienarii Burchii 2-2

Arizona Zalhanaua – Tineretul B. Doamnei 2-1

AS Puşcaşi – Flacăra Filipeşti de Târg 3-4

CLASAMENT

1. Unirea Brăteşti 3 3 0 0 8-0 9

2. Steaua Mărgineni 3 2 1 0 9-4 7

3. Flacăra Filipeşti 3 2 1 0 9-5 7

4. Viitorul Crivina 3 2 0 1 6-3 6

5. Viitorul P. Burchii 3 1 1 1 7-6 4

6. Tineretul B. Doamnei 3 1 1 1 6-6 4

7. CS Brazi 2 3 1 1 1 6-8 4

8. CS Şirna Tăriceni 3 1 0 2 8-11 3

9. Arizona Zalhanaua 3 1 0 2 4-7 3

10. AS Puşcaşi 3 0 1 2 4-6 1

11. AS Poienarii Burchii 3 0 1 2 1-5 1

12. Prahova Tinosu 3 0 1 2 5-12 1

Seria ”MIZIL”

AS Balta Doamnei – Cricovul Cioceni amânat

Olimpia Gornet Cricov – Viitorul Pantazi 5-4

Vulturul Zănoaga – Viitorul Iordăcheanu 0-0

Viticultorul Dârvari – Speranţa Olari

(echipa oaspete nu s-a prezentat la joc)

Podgoria Vadu Săpat – Olimpia Cireșanu 2-5

Viitorul Colceag a stat.

CLASAMENT

1. Olimpia Cireșanu 3 3 0 0 20-5 9

2. Olimpia Gornet Cricov 3 3 0 0 14-6 9

3. Vulturul Zănoaga 3 2 1 0 9-0 7

4. Viitorul Iordăcheanu 3 2 1 0 6-2 7

5. Viitorul Colceag 2 1 0 1 4-5 3

6. Podgoria Vadu Săpat 3 1 0 2 11-15 3

7. Viticultorul Dârvari 1 0 0 1 1-2 0

8. AS Balta Doamnei 2 0 0 2 7-11 0

9. Viitorul Pantazi 3 0 0 3 5-11 0

10. Speranţa Olari 1 0 0 1 1-11 0

11. Cricovul Cioceni 2 0 0 2 0-10 0

Clasamentul include rezultatele etapei din 12 -13 septembrie, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*