Așa arată tabloul sferturilor de finală de la Copa America Centenario!

copaameirica Odată cu disputarea ultimelor două meciuri din faza grupelor, Chile – Pnama 4-2 și Argentina- Bolivia 3-0, s-a stabilit și tabloul sferturilor de finală la Copa America Centenario.

De departe cel mai atractiv sfert de finală este Mexic – Chile, două formații care au o folosofie de joc asemănătoare, orientată spre faza de atac.

Columbia – Peru, SUA – Ecuador și Argentina Venezuela sunt celelalte trei partide. Dacă Ecuador și Peru au argumentele lor pentru a face pasul spre semifinale, chiar dacă pleacă, în mod normal cu a doua șansă, Venezuela pare cel mai debil adversar din acestă fază, astfel încât Argentina nu ar trebui să aibă nicio problemă în tentativa de a ajunge în semifinale.

De altfel, echipa lui Messi este singura formație de la Copa America Centenario care a obținut, până acum, victorii pe linie!