Albin a marcat pentru Veracruz

albin Fostul jucător al Petrolului a fost titular pentru Veracruz în deplasarea de la Monterrey, din ultima etapa a grupelor în Copa MX. Veracruz era deja eliminată din competiție, meciul având miză doar pentru gazde, care ar fi câștigat grupa în cazul unui succes.

Monterrey a deschis scorul pe final de primă repriză, dar chiar în startul părții secunde, în minutul 48, Albin a transformat un penalty și a restabilit egalitatea, șutând plasat, în stânga portarului. A fost primul gol al lui Albin pentru Veracruz!

Din păcate pentru el, Monterrey, net superioară, o echipă care a etalat un fotbal generos, s-a impus cu  scorul de 3-1. Albin a jucat atacant, în afara golului marcat a mai dat două pase filtrante prin care și-a lăsat coechipierii singuri cu portarul, dar aceștia au ratat. Dela transferul la Veracruz, a fost pentru prima dată când Albin a evoluat pe toată durata partidei.