12-3, 8-1 și 7-0, scoruri din Liga A Prahova

judet CS Ceptura – Progresul Drăgăneşti            1-3 (0-0)

Au marcat: George Cîrtoaje (46)/Liviu Pasăre (52), Marian Savu (58), Florin Matei (77).

Arbitri: Mihai Amorăriţei (Câmpina) – Sorin Nistor (Ploieşti) şi Vasile Burlacu (Brebu). Observator: Cincinat Aurelian (Ploieşti).

 

AFC Băneşti-Urleta – CSO Plopeni            0-1 (0-1)

A marcat: -/Nicuşor Copilu (35).

Arbitri: Mădălin Marinescu – Gabriel Răduţă (ambii, din Ploieşti) şi Doru Petre (Bucov). Observator: Ştefan Homan (Câmpina).

 

Petrolistul Boldeşti – Unirea Cocorăştii Colţ        8-1 (3-0)

Au marcat: Mihai Micu (12), George Bencea (25, 55), Alexandru Puchea (39, 74), Răzvan Bădu (63), Alexandru Petre (67-penalti), Alberto Gheorghe (88)/Constantin Cărnuţă (79).

Arbitri: Marius Petre (Poienarii Apostoli) – Constantin Pantilimonescu (Ploieşti) şi Ştefan Călăraşu (Câmpina). Observator: Paul Roşală (Ploieşti).

 

CS Păuleşti – Voinţa Găzarul Surani          12-3 (4-0)

Au marcat: Andrei Ciobanu (19, 37, 57, 64, 67), Laurenţiu Dumitru (30), Marius Mihai (39), Florin Cocoş (47), Nae Decebal (61, 74, 84), Vladimir Butufei (81)/Cristian Apostol (55), Ionuţ Niţă (77, 78).

Arbitri: Doralin Bîrziloiu (Vălenii de Munte) – Octavian Ciorescu (Ploieşti) şi Eduard Neagu (Poienarii Apostoli). Observator: Marian Deaconu (Ploieşti).

 

CS Blejoi – CSO Tricolorul Breaza             3-1 (1-1)

Au marcat: Mircea Ivan (41), Florin Badea (49), Teodor Bojoagă (90+2)/Istrate Florin (29).

Arbitri: Bogdan Zahiu – Alexandru Chivu (ambii, din Ploieşti) şi George Ghiţă (Urlaţi). Observator: Virgil Dridea (Ploieşti).

 

CS Cornu – Prahova Tg. Vechi                            4-1 (1-0)

Au marcat: Radu Burlacu (12), Nicuşor Iacob (62), Ştefan Olariu (74), Alin Vălică (87)/Petre Oae (90+1).

Arbitri: Alin Gheorghe (Ploieşti) – Mădălina Crăciun (Negoieşti) şi Alexandru Chioibaşu (Adâncata, Ialomiţa). Observator: Constantin Găman (Proviţa).

 

Teleajenul Văleni – AFC Brebu                            7-0 (3-0)

Au marcat: Alexandru Tudorie (33, 78-penalti, 83), Costin Petculescu (42), Liviu Cernea (43, 82), Mihai Grigore (49)/-.

Arbitri: Andrei Moroiţă (Ploieşti) – Cristian Lefter şi Ionel Gheonea (ambii, din Urlaţi). Observator: Marian Popa (Ploieşti).

 

Fortuna II Poiana Câmpina – Conpet Ploieşti**   3-0

 

Avântul Măneciu a stat.

 

CLASAMENT

  1. Petrolistul Boldeşti 32      31      0        1        119-12        93      (+45)
  2. CS Blejoi 31      21      6        4        93-18           69      (+21)
  3. CS Păuleşti 31      21      4        6        111-24        67      (+19)
  4. CSO Plopeni 31      22      1        8        71-27           67      (+22)
  5. AFC Băneşti-Urleta 31      19      2        10      79-36          59      (+11)
  6. Teleajenul Văleni 31      16      8        7        61-41           56      (+8)
  7. Tricolorul Breaza 31      17      4        10      76-45          55      (+10)
  8. Progresul Drăgăneşti 31 16      4        11      57-54           52      (+7)
  9. Avântul Măneciu 31      15      4        12      83-44          49      (+1)
  10. CS Cornu 31      14      2        15      52-68           44      (-4)
  11. Fortuna II Poiana Câmpina 31 12      7        12      45-46          43      (-5)
  12. CS Ceptura 31      7        5        19      35-89           26      (-22)
  13. AFC Brebu 31      6        6        19      39-99          24      (-21)
  14. Unirea Cocorăştii Colţ 31 7        1        23      27-86           22      (-23)
  15. Voinţa Găzarul Surani 31 6        3        22      39-113        21      (-24)
  16. Prahova Tg. Vechi 31      3        3        25      26-117        12      (-33)
  17. Conpet Ploieşti** 31      0        2        29      9-103          2        (-43)

Etapa a XXXIV-a (13-14 iunie): CSO Plopeni – CS Ceptura, Prahova Tg. Vechi – Fortuna II Poiana Câmpina, Progresul Drăgăneşti – CS Cornu, AFC Brebu – AFC Băneşti-Urleta, Unirea Cocorăştii Colţ – Teleajenul Vălenii de Munte, Voinţa Găzarul Surani – Avântul Măneciu, Tricolorul Breaza – CS Păuleşti, Conpet Ploieşti – CS Blejoi, Petrolistul Boldeşti va sta.

*Echipa AS Ploieşti s-a retras din campionat după etapa a IX-a, rezultatele fiindu-i anulate.

**Echipa Conpet Ploieşti a fost exclusă din campionat, la începutul returului, în urma a două neprezentări. Toate rezultatele din retur vor fi omologate cu scorul de 3-0 în favoarea adversarelor.

Clasamentul include rezultatele etapei a XXXIII-a, neomologate.

Be the first to comment

Leave a Reply

Adresa ta de email nu va fi publicată


*